Wola Trzydnicka. Pożar w domu jednorodzinnym. Jedna osoba poszkodowana, duże straty materialne

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wczoraj (2 grudnia) w godzinach popołudniowych doszło do pożaru w domu jednorodzinnym w miejscowości Wola Trzydnicka (gm. Trzydnik Duży). W wyniku pożaru poszkodowana została jedna osoba, straty materialne są duże.

Strażacy na ratunek wezwani zostali około godz. 17:30. W akcji udział wzięło 6 zastępów. Jako pierwsza na miejscu zdarzenia pojawiła się jednostka OSP KSRG Trzydnik Duży. Po niej do akcji włączyli się strażacy ochotnicy z Olbięcina, Rzeczycy Księżej, Woli Trzydnickiej oraz dwa zastępy JRG PSP Kraśnik.

- Nasze działania polegały na rozwinięciu linii gaśniczej do wnętrza budynku i wprowadzeniu dwóch ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych do środka mieszkania oraz znalezieniu zarzewi ognia i ich gaszeniu, a następnie rozbiórce części poddasza i dogaszaniu pogorzeliska – relacjonują strażacy z OSP KSRG Olbięcin.

 

 

Jak informują olbięccy strażacy z pożaru udało się uratować część mebli, sprzęt AGD, ubrania, ale straty materialne są duże. Całkowitemu zniszczeniu uległy dwa pokoje, kuchnia oraz korytarz wraz z klatką schodową.

W skutek pożaru poszkodowana została jedna osoba dorosła, która została przetransportowana do szpitala.

Oprócz strażaków na miejscu zdarzenia byli także jeden Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policjanci.

 

 

 

 

Info i foto za OSP KSRG Olbięcin