Ogłoszenie

Chodzili na wagary i okradali garaże

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czterej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w wieku 17 i 18 lat zostali zatrzymani przez kraśnickich policjantów. Śledczy ustalili, że w trakcie ucieczek ze szkolnych zajęć włamywali się i okradali garaże.

Informacje o włamaniach do dwóch garaży i kradzieży stamtąd różnych rzeczy policjanci otrzymali 29 listopada.. Później okazało się, że próbowano włamać się również do dwóch innych garaży.

- Kryminalni ustalili podejrzanych i zatrzymali czterech uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kraśnickiego w wieku 17 i 18 lat. Jak wstępnie ustalono, w trakcie wagarów od zajęć lekcyjnych, postanowili oni urozmaicić swój czas wolny włamaniami do garaży, skąd ukradli m. in. różne elektronarzędzia oraz kask motocyklowy. Mundurowi z Kraśnika odzyskali sprzęt wartości ok. 2000 złotych. Oprócz tego, u jednego z zatrzymanych 17 latków podczas przeszukania ujawniono marihuanę, za co też będzie musiał odpowiedzieć - informują kraśniccy policjanci.

Sprawcom przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem, a jednemu dodatkowo posiadania środków odurzających. Młodzi mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Za przestępstwo którego się dopuścili grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Najnowsze ogłoszenia