Ogłoszenie

Święta spędzi w areszcie. Wpadł podczas włamania do marketu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego z marketów w Kraśniku. Wpadł na gorącym uczynku, gdy próbował ukryć się pomiędzy sklepowymi regałami.

O włamaniu do jednego z marketów w Kraśniku dyżurny kraśnickiej Komendy Policji został powiadomiony przez agencję ochrony, która sprawuje nadzór nad placówką handlową.

- Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policyjny. Policjanci zauważyli wybitą szybę w wejściu do sklepu, a wewnątrz mężczyznę, który usiłował wyjść i uciec. Na widok policjantów włamywacz cofnął się do środka – informuje asp.sztab. Janusz Majewski z KPP Kraśnik.

Funkcjonariusze weszli do sklepu przez wybitą szybę i rozpoczęli poszukiwanie sprawcy, który starał ukryć się pomiędzy regałami.

- Przestępca został obezwładniony i zatrzymany w momencie, gdy wspinał się na jeden z regałów, by się tam skryć. Włamywaczem okazał się 45-letni mieszkaniec Kraśnika, dobrze znany policjantom z kradzieży sklepowych i innych wybryków. Do wyniesienia z okradzionego sklepu przygotował już towar w postaci artykułów spożywczych, przemysłowych alkoholu i papierosów – dodaje Janusz Majewski.

Straty spowodowane działaniem włamywacza wycenione zostały na kwotę ponad 13 tys. złotych. Zatrzymany usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Za dokonanie włamania grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Najnowsze ogłoszenia