Pożar budynku mieszkalnego w Annopolu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pracowitą noc ze środy na czwartek (23/24.01) mieli annopolscy i kraśniccy strażacy. Wzięli udział w akcji gaśniczej w domu jednorodzinnym przy ul. Skały w Annopolu.

Strażacy zgłoszenie o pożarze dostali 24 stycznia tuż po godzinie 1:00 w nocy. Doszło do niego w dwukondygnacyjnym budynku mieszkalnym przy ulicy Skały w Annopolu. Do akcji zadysponowane zostały 3 zastępy straży pożarnej, dwa z kraśnickiej PSP i OSP Annopol.

- Po przybyciu na miejsce strażacy stwierdzili, że źródło pożaru jest w łazience na pierwszym piętrze budynku. Podjęte zostały standardowe działania jak wyłączenie gazu, prądu, wygaszenie pieca centralnego ogrzewania i przystąpiono do akcji gaśniczej – informuje kpt. Piotr Michałek, rzecznik prasowy PSP Kraśnik.

Najprawdopodobniej zarzewie ognia w łazience powstało od elementów podbitki, która sąsiadowała z kominem.

- Filar komina był nieszczelny, to spowodowało prawdopodobnie rozprzestrzenienie się ognia na podbitkę, a później przeniósł się on na łazienkę. Pożar udało się opanować, nie rozprzestrzenił się poza to jedno pomieszczenie – dodaje kpt. Michałek.

Akcja trwała około godziny. Rannych nie było. Pomieszczenia sprawdzone zostały przez strażaków także pod kątem czadu, ale nie został on wykryty. Na miejscu zdarzenia była też policja.

 

 

foto OSP Annopol