Rolnicze protesty i blokady dróg na razie omijają Powiat Kraśnicki

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W wielu miejscach w Polsce na wezwanie Agro Unii protesty na drogach przeciwko polityce rządu wobec rolnictwa rozpoczęli dzisiaj rolnicy. Jedna z blokad jest też na Lubelszczyźnie, ale związane z tymi protestami utrudnienia komunikacyjne na razie omijają Powiat Kraśnicki.

Powodem protestów są m.in. niskie ceny oferowane za płody rolne i brak ochrony krajowego rynku żywności. Blokada drogi zorganizowana została dzisiaj na drodze krajowej nr 19 w okolicy Radzynia Podlaskiego.

W przeszłości, gdy pod różnymi hasłami organizowane były rolnicze protesty, dochodziło do blokad także na naszym terenie, między innymi na drodze krajowej nr 19 w Wilkołazie i drodze krajowej nr 74 w Annopolu. Dzisiaj, jak informuje kraśnicka policja, takich utrudnień na razie na naszych drogach nie ma. Nie potwierdzają się też plotki, że protest miałby się odbyć w samym Kraśniku pod pomnikiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiar katastrofy smoleńskiej.

Jeśli sytuacja w tej mierze się zmieni, będziemy o tym informować.

 

Więcej o blokadzie drogi w Radzyniu Podlaski, z tego miejsca pochodzi też zdjęcie ilustrujące tekst, można przeczytać m.in. na portalu Lublin112.pl 

foto Lublin112.pl