Annopol. Trzyletnie dziecko wpadło do studni

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W trudnej akcji ratowniczej udział wzięli dzisiaj strażacy ochotnicy z Annopola i dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Kraśnika. Działania polegały na wydostaniu małego dziecka, które wpadło do studni.

Zdarzenie miało miejsca w Annopolu przy ul. Skały. Do studni wpadło trzyletnie dziecko.

- Jako pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy z OSP KSRG Annopol. Jeden ze strażaków został spuszczony do studni i podtrzymywał dziecko, by się nie utopiło – informuje kpt. Piotr Michałek z KP PSP w Kraśniku.

By malucha bezpiecznie wyciągnąć potrzebna była pomoc strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wyposażonych w sprzęt alpinistyczny.

 

 

- Po naszym przybyciu na miejsce zdarzenia, z wykorzystaniem lin i uprzęży do studni został spuszczony kolejny strażak, który pomógł wydostać z niej dziecko. Następnie opuścił się do niej raz jeszcze, by pomóc wyjść annopolskiemu strażakowi, który zabezpieczał dziecko w studni – dodaje kpt. Michałek.

Dzięki szybkiej reakcji annopolskich strażaków i pomocy strażaków z Kraśnika dziecko udało się bezpiecznie wydostać. Było w stanie dobrym, ale zespół pogotowia ratunkowego zadecydował o przetransportowaniu go śmigłowce ratowniczym do szpitala.

 

 

foto PSP Kraśnik