Ogłoszenie

Gm. Trzydnik Duży. Kompletnie pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

2,6 promila alkoholu miał w organizmie mężczyzna prowadzący samochód osobowy zatrzymany w Rzeczycy Ziemiańskiej (gm. Trzydnik Duży) przez policjantów. Interwencja była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu.

Policjanci informację o kierowcy, który może prowadzić samochód będąc pod wpływem alkoholu, otrzymali w poniedziałkowy wieczór. Do Rzeczycy Ziemiańskiej, miejscowości gdzie widziany był podejrzany mężczyzna, natychmiast wysłani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Kraśnik.

- Policjanci zauważyli wskazany w zgłoszeniu pojazd marki Peugeot i zatrzymali kierującego autem 55-letniego mieszkańca gminy Trzydnik Duży. Okazało się, że miał w organizmie blisko 2,6 promila alkoholu – informuje asp.sztab. Janusz Majewski z KPP Kraśnik.

Zatrzymany nie tylko stracił prawo jazdy, ale jego sprawa trafi też do sądu. Za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

- Pomimo licznych akcji na naszych drogach wciąż spotykamy kierowców, którzy decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Taka daleko posunięta nieodpowiedzialność może być przyczyną tragedii, gdyż nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie ma jednoznaczny wpływ na zdolność prawidłowego postrzegania rzeczywistości. By zapobiegać zagrożeniom, funkcjonariusze w trakcie codziennej służby sprawdzają stan trzeźwości osób poruszających się po drogach powiatu. Cieszy fakt, że również obywatele coraz częściej widząc, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba, informują o tym funkcjonariuszy – dodaje asp.sztab. Majewski.

Najnowsze ogłoszenia