Ogłoszenie

Gm. Szastarka. Jechali rowerami wężykiem. Jeden wydmuchał 1, a drugi 2 promile alkoholu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Mimo wysokich kar i policyjnych akcji prewencyjnych dość często informujemy o kierowcach samochodów przyłapanych na prowadzeniu swoich auta po spożyciu alkoholu. Niestety problem ten dotyczy też rowerzystów, a sezon na poruszanie się jednośladami właśnie się zaczyna. W poniedziałek dwa takie przypadki policjanci ujawnili na terenie gminy Szastarka.

- Jako pierwszy został zatrzymany 41-letni mieszkaniec gminy, który jadąc zygzakiem stwarzał zagrożenie na drodze. W trakcie kontroli trzeźwości wydmuchał 2 promile alkoholu. Policjanci patrolujący ten rejon zatrzymali do kontroli drogowej też kolejnego cyklistę. Podejrzenia funkcjonariuszy, że mężczyzna jest nietrzeźwy, szybko się potwierdziły. Badanie alkomatem 47-letniego cyklisty wykazało 1 promil alkoholu w organizmie – informuje asp.sztab. Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Wraz z policjantami przypominamy, że za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do roku pozbawienia wolności. Rowerzysta, jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, ma obowiązek przestrzegać przepisów kodeksu drogowego.

 

foto ilustracyjne

Najnowsze ogłoszenia