Ogłoszenie

Kraśnik. Pijany kierowca spowodował wypadek, kobieta w ciąży i 4-letnie dziecko trafili do szpitala

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na to, że na ulicy Urzędowskiej w Kraśniku doszło wczoraj wieczorem do wypadku wpływ miały warunki atmosferyczne, ale raczej nie one były decydujące. Jego sprawcą okazał się pijany, młody mężczyzna. Poszkodowane w jego wyniku kobieta w zaawansowanej ciąży oraz 4-letnie dziecko wymagały pomocy medycznej.

Na szczęście obrażenia tych osób nie były poważne. Do wypadku o którym mowa doszło 29 kwietnia około godziny 20:00.

- Ze wstępnych ustaleń policyjnych wynika, że kierujący oplem 22-letni mężczyzna na mokrej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z prawidłowo jadącym w przeciwnym kierunku BMW. Kierowca opla wysiadł zza kierownicy, podszedł do BMW, przeprosił za spowodowanie zdarzenia i oddalił się z miejsca. Pozostał tam pasażer opla i jadąca BMW rodzina – informuje asp.sztab. Janusz Majewski z KPP Kraśnik.

Na podstawie informacji przekazanych przez kierującego BMW oraz świadków zdarzenia policjanci ustalili kierującego oplem.

- Mężczyzna stał w pobliżu miejsca zdarzenia i przyglądał się przebiegowi działań. Został zatrzymany i poddany kontroli trzeźwości. W wydychanym powietrzu miał ponad 2,7 promila alkoholu – dodaje asp.sztab. Majewski.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu złoży wyjaśnienia. Okoliczności zdarzenia bada policja. 22-latkowi za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze ogłoszenia