Ogłoszenie

Awanse i medale w 100-lecie Policji

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

31 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku otrzymało nominacje na wyższe stopnie służbowe z okazji Święta Policji, które obchodzone było w  Kraśniku  w dniu 16 lipca 2019 roku. Podczas  uroczystej ceremonii  wyróżnieni funkcjonariusze otrzymali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radka Bąchóra  Rozkazy Personalne  z awansami.

24 lipca przypada 100 rocznica powołania do życia Policji Państwowej w niepodległej Polsce. 24 lipca 1919 roku Sejm  RP uchwalił  ustawę o policji państwowej. Z tej okazji w kraśnickiej komendzie  powiatowej odbyły się uroczystości na które przybyli przedstawiciele władz samorządowych, instytucji  współpracujących na co dzień z policją, duchowieństwa, firm, przedsiębiorstw i zakładów pracy z terenu miasta, emerytowani funkcjonariusze policji a także rodziny policjantów.

- Przez 100 lat funkcjonowania policji wiele się zmieniło i dziś żyjemy w innej epoce zarówno historycznej, społecznej i technologicznej, ale jedno się nie zmieniło i do dziś przyświeca wszystkim funkcjonariuszom to wypełnianie roty policyjnego ślubowania rozumianej jako misja i poświęcenie na rzecz bezpieczeństwa obywateli – powiedział Komendant Powiatowy Policji w Kraśniku nadkom. Jacek Dzikowski – Dzięki takiej postawie policjantów  nasza instytucja cieszy się 75 % zaufaniem w polskim społeczeństwie. Ten wynik, to nie tylko zaszczyt, ale i zobowiązanie do jeszcze lepszej służby na rzecz każdego obywatela.

Praca policjanta wymaga wiele poświęcenia nie tylko ze strony samych funkcjonariuszy, ale i ich rodzin, którym komendant Dzikowski serdecznie dziękował za wsparcie jakie na co dzień otrzymują z ich strony  kraśniccy policjanci.  Za poświęcenie na rzecz poprawy  bezpieczeństwa  dziękował starosta kraśnicki Andrzej Rolla: „Mieszkańcy naszego powiatu i naszego kraju w 98% czują się bezpieczni. To dzięki Waszej służbie czujemy się codziennie bezpieczni i  jesteśmy rzeczywiście  bezpieczni.” a burmistrz Miasta  Kraśnik Wojciech Wilk podkreślał, że dzięki swej pracy i postawie kraśniccy policjanci cieszą się społecznym zaufaniem, uznaniem i sympatią : „Pełnicie swoją służbę wzorowo o czym świadczą coraz lepsze statystyki  wykrywalność przestępstw. W  naszej kraśnickiej komendzie są one  bardzo  wysokie co przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców Kraśnika. Za to serdecznie dziękuję”.

Kraśniccy funkcjonariusze nie tylko zbierali podziękowania i słowa uznania od zaproszonych gości, ale również wręczyli przedstawicielom samorządów i współpracujących instytucji  i firm specjalne, okolicznościowe medale z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej. Miło nam poinformować, że i nasza redakcja taki medal otrzymała z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku nadkom. Jacka Dzikowskiego. Dziękujemy!

Lista funkcjonariuszy KPP Kraśnik, którzy 16 lipca odebrali awanse:

Na stopień podinspektora Policji – nadkomisarz Marek Serwatka

Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych przedterminowy awans na stopień starszego aspiranta Policji uzyskała aspirant Edyta Sosnówka.

Na stopień aspiranta sztabowego Policji – st. aspirant Artur Szot

Na stopień starszego aspiranta Policji – aspirant Konrad Płaksa

Na stopień aspiranta  Policji – młodsi  aspiranci:  Jakub Kasprzak, Bartosz Stańko, Waldemar Zadura

Na stopień sierżanta sztabowego Policji – starsi sierżanci:  Kamil Kasperek, Adam Widomski

Na stopień starszego sierżanta  Policji – sierżant Łukasz Gil

Na stopień młodszego aspiranta Policji –  sierżanci sztabowi:  Andrzej Bańka, Katarzyna Glinka, Mariusz Kazula, Tomasz Król, Artur Stawiarski,

Na stopień sierżanta  Policji – starsi posterunkowi:  Monika Baran, Robert Białoń, Mateusz Młynarski, Bartłomiej Romanowski.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z policyjnego święta.

 

 

 

                 

 

 

Najnowsze ogłoszenia