Wybuch gazu w kuchni na ul. Krasińskiego. Lokator mieszkania nie odniósł większych obrażeń

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dziś wieczorem (piątek 13.09) w bloku na ul. Krasińskiego 12 wybuchł gaz z butli. Na szczęście nie pojawił się pożar, a mężczyzna, który jest lokatorem mieszkania, nie odniósł większych obrażeń.

Wybuch miał miejsce w kuchni mieszkania na piętrze. Mieszka tam samotnie ok. 60 letni mężczyzna. Wybuchł gaz, przy próbie odpalenia papierosa, który ulotnił się prawdopodobnie z jakich nieszczelności butli lub jej instalacji. Samą butlę strażacy wynieśli z budynku i schłodzili.

- Mężczyzna nie odniósł poważniejszych obrażeń i w stanie dobrym został odwieziony do szpitala - powiedział nam rzecznik kraśnickich strażaków st. kapitan Piotr Michałek.

Na miejscu pracowało m.in. 5 zastępów straży pożarnej (4 PSP i 1 OSP), pogotowie gazowe, policja, straż miejska.

Sam wybuch spowodował wypadnięcie szyb w pomieszczeniu gdzie miał miejsce. Szkło można było znaleźć w promieniu kilkudziesięciu metrów od bloku. Na szczęście w jego wyniku nie pojawił się pożar.

Początkowo z budynku ewakuowano mieszkańców z ośmiu mieszkań, ale po wstępnej wizji lokalnej budynku z udziałem administratora budynku stwierdzono, że mogą oni wrócić do siebie na noc.

Budynek będzie sprawdzany jeszcze przez nadzór budowlany w późniejszym czasie.

Jak wyglądała akcja służb można zobaczyć na naszych zdjęciach.