Ogłoszenie

Jechał zbyt szybko, potrącił pieszego

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W niedzielę 17 listopada na ul. Urzędowskiej doszło do potrącenia 66-letniego mężczyzny. 36-letniemu kierowcy mercedesa policja zabrała prawo jazdy.

W niedzielę po południu w Kraśniku na ul. Urzędowskiej doszło do potrącenia mężczyzny na przejściu dla pieszych. Poszkodowanym jest 66-letni mieszkaniec Kraśnika. Pierwszej pomocy przed medycznej poszkodowanemu mężczyźnie udzielili policjanci, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia. Później zajęli się nim ratownicy pogotowia, którzy ostatecznie przewieźli go do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem 36-letni mieszkaniec Kraśnika,  nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i w momencie dojeżdżania do przejścia dla pieszych zbyt późno zorientował się, że ktoś znajduje się na przejściu.

- Kierowca usiłował ominąć pieszego wykonując manewr skrętu w lewo, lecz idący przez przejście poszkodowany mężczyzna również cofnął się widząc pojazd.  Doszło do uderzenia, pojazd zatrzymał się tuż za przejściem potrącony mężczyzna upadł na jezdnię - relacjonuje rzecznik kraśnickiej policji asp. szt. Janusz Majewski.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wykonali oględziny. Badanie uczestników zdarzenia na obecność alkoholu wykazało, że poszkodowany jak i kierowca mercedesa byli trzeźwi.

Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, mężczyzna przyznał się do winy spowodowania wypadku drogowego i poddał ustalonej z prokuratorem karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata i grzywnie w kwocie 1800 zł.

Najnowsze ogłoszenia