Zajeżdżał drogę, nie dał się wyprzedzić. Po pościgu zatrzymał go policjant po służbie

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Będący po służbie policjant z kraśnickiej patrolówki zatrzymał w nocy pijanego kierowcę. Ten wcześniej zajeżdżał mu drogę nie pozwalając się wyprzedzić. Kiedy funkcjonariusz powiadamiał dyżurnego komendy, kierowca rzucił się do pieszej ucieczki. Po kilku minutach został zatrzymany przez funkcjonariusza.

W nocy z piątku na sobotę będący po służbie policjant z kraśnickiej komendy jadąc w kierunku Urzędowa zauważył dziwne manewry jadącego przed nim kierowcy volvo. Prowadzący auto mężczyzna zajeżdżał mu drogę i nie pozwalał się wyprzedzić.

Kiedy volvo zatrzymało się na rynku w Urzędowie, policjant zaparkował obok niego i poszedł w stronę kierowcy. Kiedy wyczuł od niego woń alkoholu, wyjął telefon by zadzwonić do dyżurnego komendy. Wtedy kierowca rzucił się do ucieczki.  Po kilku minutach został zatrzymany przez funkcjonariusza. Uciekinierem okazał się 35-letni mieszkaniec gm. Urzędów.

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wynik wskazał 0,8 promila alkoholu w jego organizmie.

Wkrótce za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.