Kolejowi "artyści" trafili do aresztu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Czterech mężczyzn w wieku od 22 do 34-lat trafiło do policyjnego aresztu, po tym jak zostali zatrzymani przez policjantów chwilę po tym jak pomalowali szynobus. Taki czyn uznawany jest za zniszczenie mienia. Kolej wstępnie oszacowała straty na kwotę 2 tys. zł. Za ten występek grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

W sobotę w nocy policjanci z Kraśnika zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o pomalowanie szynobusu stojącego na stacji w Szastarce. O zdarzeniu dyżurnego kraśnickiej jednostki policji poinformowała obsługa pomalowanego pojazdu. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol prewencji.

- Policjanci w trakcie czynności na miejscu zdarzenia zauważyli samochód, który odjeżdżał  z miejsca gdzie zbiegli widziani przez kolejarzy sprawcy pomalowania. Podjęty został pościg za pojazdem, po kilkuset metrach policjanci zatrzymali osobowego peugeota w którym znajdowały się cztery osoby - relacjonuje rzecznik kraśnickiej policji asp. szt. Janusz  Majewski.

W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze znaleźli ślady farby i inne przedmioty, które wskazywały, iż osoby jadące w samochodzie dokonały pomalowania kolejowego pojazdu.

Zatrzymani to mieszkańcy Lublina, Świdnika  i gminy Mełgiew w wieku od 22 do 34-lat. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po nocy spędzonej w areszcie, w trakcie składania wyjaśnień  przyznali się do zarzucanego czynu.

Teraz odpowiedzą za dokonane zniszczenia. Kolejarze wstępnie wycenili straty na kwotę 2000 zł. Za ten występek grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.