Ogłoszenie

Członkowie RiB rozdali kraśniczanom 1300 odblasków

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wczoraj członkowie Stowarzyszenia Rozwój i Bezpieczeństwo we współpracy z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w dzielnicy fabrycznej Kraśnika rozpoczęli akcję „Szanuj Życie - Noś Odblaski”. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi pieszym uczestnikom ruchu drogowego jak duże znaczenie ma to, by byli widoczni na drodze i jak łatwo to zrobić.

- Jeśli popatrzymy na ubrania które na co dzień nosimy, to zobaczymy, że dominują czernie, szarości, czy inne ciemne kolory. To niestety powoduje, że gdy poruszamy się pieszo po drodze, po zmroku,, ale tez na przykład w pochmurny dzień, jesteśmy bardzo słabo widoczni. I dotyczy to nie tylko obszarów niezabudowanych, takich gdzie nie ma oświetlenia ulicznego, ale i miejscowości gdzie takie oświetlenie jest. Dlatego zachęcamy do noszenia różnego rodzaju odblasków nie tylko tam, gdzie jest taki obowiązek. To dla naszego bezpieczeństwa – mówi Karol Rychlewski, wiceprezes Stowarzyszenia Rozwój i Bezpieczeństwo.

Podczas czwartkowej akcji do mieszkańców trafiło 1300 odblasków. Dodatkowo kraśniccy policjanci towarzyszący członkom stowarzyszenia rozdawali ulotki promujące innowacyjną aplikację "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

 

 

 

 

 

 

 

Najnowsze ogłoszenia