Ogłoszenie

Mężczyzna znęcał się nad rodziną. Policjanci znaleźli u niego broń

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci zatrzymali 64-letniego mieszkańca gminy Annopol podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyganiał z domu najbliższych oraz groził pobiciem i śmiercią. W domu zatrzymanego policjanci odnaleźli także broń.

Policjanci z komisariatu w prowadzący postępowanie w sprawie przemocy w rodzinie zatrzymali 64- letniego mieszkańca gminy Annopol. Ustalili, że stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec swojej rodziny. Rodzina była objęta procedurą „Niebieskiej Karty”.

- Mężczyzna bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał najbliższych słowami wulgarnymi, wyganiał z domu oraz groził pobiciem i pozbawieniem życia. 64-latek nadużywał też alkoholu - mówi rzecznik kraśnickiej policji asp szt. Janusz Majewski.

Sprawca usłyszał 5 zarzutów. Dotyczą one psychicznego i fizycznego znęcania nad rodziną oraz posiadania samodziałowej broni. Policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 64-latka na okres 3 miesięcy.

Za znęcanie się nad rodziną grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, w osobnym postępowaniu będzie odpowiadał za nielegalne posiadanie broni, za które również grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Najnowsze ogłoszenia