[KORONAWIRUS] Policjanci nie pobłażają łamaniu zakazów

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci z Kraśnika bardzo rygorystycznie podchodzą do wprowadzonych zakazów i obostrzeń przepisów dotyczących stanu epidemii. Za zlekceważenie przepisów 21 osób zostało ukaranych mandatami karnymi, a wobec jednej skierowany został wniosek do sądu o ukaranie – to efekt sobotnich kontroli miejsc publicznych i stref w których przebywanie jest zakazane.

Policyjne patrole na terenie Powiatu Kraśnickiego ujawniły 21 przypadków naruszenia dyscypliny w związku z ogłoszonym stanem epidemii. Dotyczyły przede wszystkim poruszania się na terenach rekreacyjnych oraz gromadzenia się. We wszystkich przypadkach osoby, które naruszyły prawo ograniczające swobodne poruszanie. zostały ukarane mandatami karnymi.

- W jednym przypadku, gdzie małoletni – 17 latek, pomimo zakazu poruszania się bez osoby dorosłej wyszedł sam z domu po godzinie 20. O niezgodnym z wprowadzonym prawem zachowaniu zostanie powiadomiony Sąd Rodzinny i Nieletnich - informuje asp. szt. Janusz Majewski z kraśnickiej policji. - Policyjne patrole bardzo rygorystycznie podchodzą do wprowadzonych przepisów. Osoby łamiące przepisy dotyczące kwarantanny i ograniczonego poruszania się sprowadzają zagrożenie rozprzestrzeniania się groźnego wirusa - dodaj rzecznik.

 Obowiązujące zakazy i ograniczenia można znaleźć na rządowej stronie.