Spokojne święta na terenie powiatu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tylko 7 naruszeń ograniczeń i zakazów związanych z wprowadzonym stanem epidemii odnotowali kraśniccy policjanci w okresie Świąt Wielkanocnych. Policjanci dziękują za poważne, obywatelskie potraktowanie wprowadzonych przepisów.

Okres Świąt Wielkanocnych jest okazją do rodzinnych spotkań, spędzania czasu ze znajomymi. W tym roku niestety panujący wirus zmusił nas do wielu zmian tradycji świątecznych. Nie było tradycyjnego zbiorowego święcenia pokarmów, rodzinnych odwiedzin grobu pańskiego i tradycyjnego dyngusa. Święta spędziliśmy w domach tylko w gronie domowników i najbliższych.

Policjanci pełniący służbę na terenie powiatu kraśnickiego w okresie świąt nie tylko dbali o nasze codzienne bezpieczeństwo, ale również uwagę zwracali na naruszenia obostrzeń i zakazów związanych z koronawirusem.  

Kontrolowane były osoby przebywające na domowych kwarantannach, sprawdzane parki, miejsca rekreacji i osiedla. Jak wynika z policyjnych zestawień okres świąt na terenie powiatu minął bardzo bezpiecznie, odnotowano minimalną ilość interwencji.

Policjanci stwierdzili tylko 7 naruszeń przepisów wprowadzonych w związku ze stanem epidemii. Zarejestrowane naruszenia dotyczyły zakazu gromadzenia się i złamania zakazu poruszania się po terenach zamkniętych.

- Policjanci dziękują za tak poważne potraktowanie wprowadzonych przepisów. Ta prawdziwie obywatelska postawa może przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii, a co za tym idzie powrotu do normalnego życia - dziekuje w imieniu funkcjonariusz rzecznik kraśnickiej policji asp. szt. Janusz Majewski.