Ogłoszenie

15-latek po alkoholu malował nocą po ścianach

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci z Kraśnika zatrzymali chwilę po popełnieniu przestępstwa trzech młodych mężczyzn, podejrzewanych o zniszczenie przez pomalowanie farbą elewacji budynku na jednym z osiedli. Najmłodszy z zatrzymanych, 15-letni mieszkaniec Kraśnika przyznał się do dokonania zniszczeń. Sprawą zachowania nieletniego zajmie się teraz sąd rodzinny.

W poniedziałek tuż po północy, dyżurny kraśnickiej policji otrzymał zgłoszenie, że trzech mężczyzn maluje coś po elewacji bloku mieszkalnego. Na miejsce natychmiast skierowany patrol prewencyjny, który potwierdził że elewacja została zniszczona malunkami. Policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Uwagę policjantów zwrócili młodzi mężczyźni, którzy przebywali nieopodal. Byli to dwaj 17-latkowie i 15 latek, mieszkańcy Kraśnika.

W trakcie kontroli policjanci ujawnili u 15-latka marker niebieskiego koloru odpowiadający kolorem namalowanym na budynku napisom. Młody człowiek miał także zabrudzone farbą z markera ręce. Pytany przez policjantów o napisy na ścianie przyznał się do pomalowania budynku. Funkcjonariusze  sprawdzili również trzeźwość młodzieńca i okazało się, że ma w wydychanym powietrzu prawie promil alkoholu. Po zakończeniu czynności młody człowiek został przekazany pod opiekę matce. Sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

Administrator budynku ma wycenić straty spowodowane pomalowaniem elewacji a sprawca będzie musiał ponieść koszty wyczyszczenia ściany budynku.

Najnowsze ogłoszenia