Ogłoszenie

#gaszynchallenge. Nasi strażacy też pompują dla Wojtka

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od kilku miesięcy po internecie, przede wszystkim za pośrednictwem facebooka, krążą różnego rodzaju wyzwania. Nominowani mają zrealizować wyznaczone zadanie i wskazać kolejne osoby, grupy które to zrobią. Jedno z najnowszych, o nazwie Gaszyn Challenge, skierowane jest do strażaków. Chętnie włączyły się do niego także jednostki OSP z terenu Powiatu Kraśnickiego.

Wyzwanie polega na tym, by przedstawiciele nominowanych jednostek zrobili po 10 pompek. Akcji przyświeca charytatywny cel. Jeśli nominowani nie podejmą wyzwania w ciągu 48 godzin, to mają wpłacić co najmniej 10 zł na leczenie niespełna dwuletniego Wojtka Howisa. Jeśli zadanie wykonają, to wpłacają minimum 5 złotych od osoby. Datki oczywiście mogą być większe. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem portalu siepomaga.pl.

Wojtek Howis, któremu dedykowana jest akcja, cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Pomóc może mu terapia genowa w Stanach Zjednoczonych, ale jej koszt to około 9 milionów złotych. To ogromna suma, ale już zebrano prawie 7,9 mln złotych.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, akcja lotem błyskawicy rozprzestrzeniła się w Powiecie Kraśnickim. Wyzwanie już podjęło kilkanaście jednostek. W akcję "pompowania dla Wojtka" włączyły się między innymi: Miejska Ochotnicza Straż Pożarna z Kraśnika. OSP KSRG Wilkołaz, OSP KSRG Zakrzówek, OSP KSRG Gościeradów, OSP KSRG Sulów, OSP KSRG Dzierzkowice Rynek, OSP KSRG Stróża, a także jednostki z Suchodołów, Marynopola, Aleksandrowa. Księżomierzy, Grabówki, Salomina, Olbięcina czy Blinowa Pierwszego.  A na tym pewnie nie koniec.

Poniżej prezentujemy kilka filmików z udziału w akcji strażaków z naszego terenu.

 

 

 

 

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najnowsze ogłoszenia