Ogłoszenie

Zginęło prawie 600 tys. kilometrów. Zapomnieli zgłosić wymianę?

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci z kraśnickiej „drogówki” zatrzymali do kontroli busa marki Renault Master. Jego licznik wykazywał niezgodność z danymi zapisanymi w bazach danych o prawie 600 tysięcy kilometrów.

W poniedziałek kraśniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego busem marki Renault Master. Podczas sprawdzania stanu licznika pojazdu okazało się, że istnieje zaskakująco duża rozbieżność co do stanu faktycznego przebytych kilometrów. Wartość stanu licznika nie zgadzała się z wpisem, który widniał w bazach danych o prawie 600 tysięcy kilometrów.

Kierujący samochodem 33-latek tłumaczył funkcjonariuszom, po kontakcie z właścicielem samochodu, że w pojeździe był wymieniany licznik i zapomnieli tego zgłosić.

W związku z tym policjanci zabezpieczyli pojazd. Śledczy w prowadzonym postępowaniu wyjaśnią w jaki sposób doszło do takiej rozbieżności wskazań licznika i ustalą kto jest odpowiedzialny za ten stan faktyczny.

Jeśli faktycznie wymieniony został licznik, właściciel ma obowiązek w ciągu 14 dni udać się do stacji kontroli pojazdów, podać powodowy wymiany a jej diagnosta wprowadzić nowe dane do Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Warto przypomnieć przy tej okazji, że samodzielna zmiana wskazań drogomierza jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Najnowsze ogłoszenia