Niebezpiecznie na powiatowych drogach. Znów śmiertelne potrącenie

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do dwóch potrąceń pieszych doszło w czwartek 12 listopada w powiecie kraśnickim. Niestety jedno zakończyło się tragicznie. Niebezpiecznie było też w Liśniku przy wyprzedzaniu ciężarówki.

Do pierwszego z potrąceń doszło o godz. 17.00 w Nowym Rachowie (gm. Annopol).  Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 18-latek kierujący toyotą potrącił pieszego, który nagle wyszedł  z za zaparkowanego po przeciwnej stronie drogi volkswagena transportera.  30-latek został przetransportowany do szpitala i jak się okazało miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.  Kierowca osobówki był trzeźwy.

Tragiczny w skutkach okazał się wypadek, do którego doszło w Ostrowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, po godzinie 18.00, 20-latek jadąc oplem vectrą w kierunku Kolonii Ostrów, na prostym odcinku drogi, w terenie zabudowanym i nieoświetlonym, w ostatniej chwili zauważył na swoim pasie ruchu mężczyznę z rowerem. Prawdopodobnie 50-letni rowerzysta prowadził rower. Nie był też wyposażony w elementy odblaskowe.

Kierowca opla podczas próby ominięcia mężczyzny zahaczył o naczepę jadącego z naprzeciwka ciężarowego volvo. Następnie odbił się od niej i uderzył w pieszego. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować 50-latka. Mieszkaniec gminy Wilkołaz zmarł wskutek odniesionych obrażeń. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi, pomimo tego została również pobrana od nich krew do badań.

Do groźnego wypadku doszło także po południu na odcinku drogi krajowej nr 74 w Liśniku Dużym. Tam 40-latka kierująca fordem  wyprzedzając poruszającego się w tym samym kierunku ciężarowego DAFa z naczepą, nie zachowała ostrożności i zaczepiła o zderzak ciężarówki, przez co osobowy ford dachował lądując na poboczu. 40-latka została przetransportowana do szpitala.  28-letni kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń. Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Ostatecznie kobieta została ukarana mandatem karnym za spowodowanie kolizji.

- Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze. Zmieniające się warunki drogowe i niesprzyjająca aura, a także szybko nastający zmierzch to bardzo ważne aspekty, które należy uwzględnić podczas naszych podróży. - apeluje w imieniu policjantów rzecznik kraśnickiej komendy Paweł Cieliczko.