Wypadek w Gościeradowie. Kierowca trafił na 3 miesiące do aresztu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

To wynik poniedziałkowej decyzji Sądu w Kraśniku. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 19-letni mieszkaniec gminy Gościeradów. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 02.00 w miejscowości Gościeradów Folwark na drodze krajowej numer 74. O wypadku możecie przeczytać na naszej stronie..

- Wstępne ustalenia śledczych wskazują na to, że 19 letni mieszkaniec gminy Gościeradów kierując samochodem osobowym marki Audi  w stanie nietrzeźwości  nie dostosował prędkości  do panujących na drodze warunków, w wyniku czego na łuku drogi stracił nad nim panowanie i zjechał na pobocze, uderzył w betonowy przepust a następnie w przydrożne drzewo - informuje mł. asp. Paweł Cieliczko z kraśnickiej Komendy Policji.

W wyniku odniesionych obrażeń dwóch 19-letnich pasażerów  zmarło na miejscu zdarzenia. Kierowca wyszedł z pojazdu o własnych siłach i zadzwonił na numer alarmowy. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Mundurowi wystąpili w poniedziałek do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku z wnioskiem o zastosowanie wobec 19-latka tymczasowego aresztowania.

Sądu Rejonowego w Kraśniku przychylił się do wniosku prokuratury i chłopak trafi do aresztu na 3 miesięce. Za popełnione czyny grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie 19 latka zadecyduje Sąd.