Annopol. Jechał za szybko, był po alkoholu, w aucie miał narkotyki

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przekroczenie dozwolonej prędkości i nie zatrzymanie się do kontroli było powodem pościgu za 35-letnim kierowcą z gminy Annopol. Jak się okazało nie były to jego jedyne przewinienia. Jechał po spożyciu alkoholu, a w samochodzie miał narkotyki.

Do zdarzenia doszło w piątek 20 listopada około godziny 19:00, kiedy w Annopolu policjanci z Kraśnika prowadzili kontrolę ruchu drogowego. Ujawnili przekroczenie prędkości przez pojazd marki Alfa Romeo o 35 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Mimo dawanych sygnałów kierowca auta nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci oznakowanym radiowozem ruszyli za nim w pościg.

- Jak się później okazało 35-letni mieszkaniec gminy Annopol uciekał przez około 20 kilometrów lokalnymi drogami, próbował zgubić funkcjonariuszy uciekając drogą leśną, jednak nic mu z tego nie wyszło. Poinformowane o pościgu patrole zorganizowały blokady dróg – informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

W pewnym momencie w miejscowości Łany mężczyzna zatrzymał się i wybiegł podejmując ucieczkę pieszo.

- Mundurowi po kilkuset metrach pieszego pościgu za mężczyzną dogonili go. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że miał on w organizmie niemal pół promila alkoholu. Funkcjonariusze przeszukali 35-latka oraz jego pojazd. W podłokietniku alfy znajdował się woreczek z mefedronem – dodaje mł.asp. Cieliczko.

Mężczyzna został zatrzymany, pobrano od niego krew na obecność substancji odurzających. Teraz w sprawie będzie się toczyć postępowanie przygotowawcze.