Ogłoszenie

Nie wziął pod uwagę, że jest ślisko i skasował płot

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

20-letni mieszkaniec gminy Trzydnik Duży miał w piętek sporo szczęścia, gdy na łuku drogi wpadł w poślizg, wypadł z niej i uderzył w płot posesji na terenie gminy Gościeradów. Z płotu zostało niewiele. Na szczęście ani kierowcy, ani mieszkańcom posesji nic się nie stało.

W piątek 27.11 ok. godziny 7.00 policjanci kraśnickiej drogówki zostali skierowani do zdarzenia drogowego z udziałem 20-letniego kierowcy. Okazało się, że mieszkaniec gminy Trzydnik Duży jadąc swoim peugeotem do pracy nie dostosował prędkości do warunków panujących na oblodzonej drodze  i na łuku wpadł w poślizg, wypadł z drogi i uderzył w metalowe przęsła płotu na jednej z posesji. Policjanci ustalili, że kierowca był trzeźwy. Jak widać na zdjęciach z większej części płotu niewiele zostało.

Policjanci przy tej okazji apelują o ostrożność, obserwację warunków pogodowych i dostosowanie prędkości.

Wielu kierowców w ostatnim czasie zapomina, że jesień to wymagająca pora roku, gdyż warunki na drodze zmieniają się diametralnie z dnia na dzień. Niestety użytkownicy dróg często nie zważają na podawane komunikaty, lekceważą ostrzeżenia i otaczającą aurę. - mówi młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

 - Pojawiające się przymrozki, oblodzenia, poranne mgły i śliska nawierzchnia sprawiają, że pojazd potrafi nas mocno zaskoczyć i mimo różnych systemów bezpieczeństwa coraz częściej obecnych w samochodach, przecenianie własnych możliwości i brawura może zakończyć się źle. Nie lekceważmy też oślepiającego słońca w pogodne jesienne dni, które znajdując się nisko często utrudnia jazdę, oślepiony kierowca łatwo może popełnić błąd i doprowadzić do zdarzenia drogowego. Również warto przypomnieć, że listopad to najwyższa pora, aby rozważyć zmianę opon na zimowe. Nawet całkiem dobra opona letnia posiada zupełnie inne parametry niż ta przystosowana do warunków zimowych, dlatego wraz ze spadkiem temperatury pamiętajmy, żeby sprawdzić swój pojazd i jego wyposażenie tak, aby przygotować go jak najlepiej na okres zimowy.  - apelują policjanci.

Najnowsze ogłoszenia