Robił "drifty" na kraśnickim rondzie. Namierzył go patrol policji. WIDEO

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Młody kierowca w czwartkowe popołudnie postanowił sprawdzić swoje umiejętności na rondzie gdzie krzyżuje się ul. Przemysłowa i Janowska.  Wprowadził pojazd w poślizg zagrażając innym uczestnikom ruchu. Akurat trafił na patrol drogówki, który pojechał za "miłośnikiem drogowych wrażeń", a następnie go zatrzymał. Kierowca został ukarany mandatem karnym. Całe zajście nagrał jeden z naszych czytelników, który przesłał nam film.

W czwartek w godzinach popołudniowych policjanci kraśnickiej drogówki zauważyli samochód osobowy marki BMW jadący od strony obwodnicy Kraśnika. Kierowca pojazdu zlekceważył bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego i na Rondzie Narodowych Sił Zbrojnych, gdzie krzyżują się drogi krajowe nr 19 i 74, postanowił „podrfitować” wokół jego osi, po czym ruszył w kierunku Janowa Lubelskiego.

Funkcjonariusze widząc całe zajście zareagowali i ruszyli za nim. Po kilkuset metrach przy użyciu sygnałów świetlnych zatrzymali pojazd w bezpiecznym miejscu. Kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 złotych za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym poprzez niekontrolowany poślizg.

 

- Policjanci nieustannie czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach i na pewno stanowczo będą reagować na takie zachowania. -  mówi młodszy aspirant Paweł Cieliczko - Pamiętajmy, że używanie pojazdu w ten sposób może zakończyć się tragicznie nie tylko dla kierowcy, ale również postronnych osób. Apelujemy dlatego o bezpieczeństwo na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów, a przede wszystkim o zdrowy rozsądek.