22-latek podejrzany o podpalenie piwnicy jest w areszcie

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

6 lutego w miejscowości Gościeradów Folwark doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Jak się okazało pożar nie był przypadkowy. 22-latek podejrzany o podłożenia ognia trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Wezwana na miejsce straż pożarna przeprowadziła czynności gaśnicze. Ewakuowano 10 osób, pozostali mieszkańcy opuścili samodzielnie mieszkania.

- Jak wstępnie ustalili policjanci z Annopola, w piwnicy widziany był mężczyzna, który mógł mieć związek z zaistniałą sytuacją. Strażacy jako prawdopodobną przyczynę zdarzenia wskazali podpalenie. Mundurowi w zaroślach w pobliżu bloku odnaleźli chowającego się 22-letniego mieszkańca powiatu kraśnickiego. Jak się okazało był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało niemal dwa promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komendę – informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Policjanci pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa i technika kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

- Podpalone przedmioty znajdujące się w piwnicy bloku częściowo uległy zniszczeniu. Wobec tego, że podpalenie mogło zagrozić życiu i zdrowiu wielu osób, wobec 22-latka został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Zgodnie z kodeksem karnym za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje mł.asp. Cieliczko.