Kraśniczanin Jacek Dzikowski zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do tej pory nadkomisarz Jacek Dzikowski kierował kraśnicką komendą. Od wtorku 9 lutego, jako zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, będzie odpowiedzialny za nadzór służby prewencyjnej w województwie.

Komendant Główny Policji powierzył obowiązki na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkomisarzowi Jackowi Dzikowskiemu, który od wtorku 9 lutego nadzoruje pracę pionu służby prewencyjnej.

Nadkomisarz Jacek Dzikowski jest kraśniczaninem, absolwentem Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Do Policji wstąpił w lutym 1991 roku. Pracę rozpoczynał od służb patrolowych. W latach 1996-2013 pracował w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, zajmując najpierw stanowiska wykonawcze, a od 2007 roku pełnił funkcję zastępcy naczelnika tego wydziału. W tym okresie ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W grudniu 2013 roku został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Kraśniku. W 2017 roku został Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Janowie Lubelskim. W dniu 26 kwietnia 2018 roku objął funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku. Z dniem 8 lutego 2021 roku powierzone zostały mu obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

Obowiązki Komendanta Powiatowego w Kraśniku przejął dotychczasowy zastępca mł. insp Artur Dybiński.