Ogłoszenie

Spłonął pustostan który upodobali sobie bezdomni

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

We wtorek wieczorem spłonął pustostan przy al. Niepodległości, który w ostatnim czasie upodobali sobie bezdomni. Nie wiadomo jak pojawił się tam ogień, ale gdy służby dotarły na miejsce nie było tam nikogo.

Pustostan leżał na terenie działki, na której powstać miała galeria handlowa, tuż obok marketu budowlanego.

Pożar wybuchł około godz. 20.00. Gasiło go kilka zastępów straży pożarnej w tych ochotnicy z Kraśnika i Urzędowa oraz PSP.

Na miejscu pojawiła się też policja i ratownicy medyczni.

Istniało bowiem prawdopodobieństwo, że w tym miejscu mogą przebywać bezdomni. Tak było przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy to dwóch mężczyzn z tego miejsca trafiła do szpitala (więcej tutaj).

Na szczęście tym razem barak był pusty. Służby regularnie monitorują to miejsce pod kątem osób, które mogłyby tam przebywać.

- Ostatnia taka kontrola z udziałem dzielnicowego odbyła się wczoraj o godzinie 15:00, nie wykazała żadnych osób w budynku. - poinformował młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej policji.

Strażacy jednak nie ustalili co było przyczyną pożaru.

W dalszym ciągu uczulamy na problem osób bezdomnych, którzy mogą pojawić się na naszym terenie.

- Policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca w których przebywają osoby bezdomne, utrzymują kontakt z jednostkami wspomagającymi takie osoby. Jeżeli ktokolwiek z nas posiada informację o takich osobach borykających się z takim problemem to zgłaszajmy takie sytuacje odpowiednim organom i służbom, wystarczy telefon na numer alarmowy 112 bądź 986 do Straży Miejskie. Nie bądźmy obojętni na los innych. Miejsca takie można również zgłaszać na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępnej w internecie.  - przypomina rzecznik kraśnickiej policji.

A co zostało ze spalonego budynku możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.

foto główne: Miejska Ochotnicza Straż Pożarna w Kraśniku

 

Najnowsze ogłoszenia