Ogłoszenie

Zabił partnerkę, groził jej matce. Namierzyli go nasi policjanci

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci z Kraśnika i KWP w Lublinie namierzyli byłego mordercę, który groził śmiercią matce swojej byłej partnerki, którą 2 lat temu pozbawił życia. Gdy 41-letni obywatel Macedonii, po wyjściu z więzienia i zmianie nazwiska pojawił się w Polsce został zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do kraśnickiej prokuratury. Wczoraj został tymczasowo aresztowany.

Za 41-letnim obywatelem Macedonii wystawiony był list gończy wydany przez kraśnicką prokuraturę. Mężczyzna w 2005 roku zabił swoją polską partnerkę na terenie Austrii. Wcześniej służył w armii na Bałkanach. Za zabójstwo został skazany na 20 lat więzienia. Po odbyciu większości kary w austriackim więzieniu został deportowany  do Macedonii.

Pomimo wielu lat jakie minęły od zabójstwa nadal groził matce zamordowanej kobiety. Istniała obawa, że mężczyzna zrealizuje swoje groźby. Gdy zmienił nazwisko i ponownie pojawił się w Polsce ustaleniem jego miejsca pobytu i zatrzymaniem zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie oraz policjanci z Kraśnika. Mężczyzna został zatrzymany na terenie śląska przy udziale konterrorystów z Katowic.

Trafił do aresztu, a następnie został przekonwojowany do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku i został tymczasowo aresztowany.

Najnowsze ogłoszenia