Ogłoszenie

Przyjechali nad zalew, popili i dokonali zniszczeń na 20 tys. zł

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O tym, że bawić się trzeba umieć przekonało się dwóch młodych mężczyzn, którzy za miejsce wypoczynku wybrało sobie w ostatni piątek kraśnicki zalew. Po uszkodzeniu cumującej nieopodal łodzi, drzwi do nowych toalet i wybiciu okna zakończyli dzień na komendzie policji.

Całe zdarzenie miało miejsce w miniony piątek nad kraśnickim zalewem. To właśnie tam postanowili spędzić czas dwaj młodzi mężczyźni, którzy przyjechali z za granicy w rodzinne strony. W ich towarzystwie przebywało kilku znajomych. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w nocy  wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie 21-latek zauważył zacumowaną łódź przy zalewie. Wszedł na nią i po wyjęciu kotwicy i wyłamaniu drzwiczek „zaprosił” pozostałych  na wspólne pływanie. 

Po zakończeniu wodnej eskapady mężczyźni idąc ścieżką poprzewracali przenośne toalety, uszkodzili nowopowstałą toaletę miejską  kopiąc w drzwi. Chwilę później 18-latek rzucił w kierunku jednego z budynków mieszkalnych butelką  wybijając szybę w drzwiach tarasowych.

- Zachowania wandali wzbudziły uwagę przypadkowego świadka, który poszedł za nimi i wezwał policję. Sprawcy zostali zatrzymani. Na komendzie usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Łączna wartość strat oszacowana został na kwotę  ponad 20 tysięcy złotych. - relacjonuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

Mężczyźni przyznali się do winy i poddali dobrowolnej karze grzywny oraz obowiązkowi naprawienia szkód. Mundurowi zabezpieczyli u nich ponad cztery tysiące złotych na poczet przyszłych kar. Jak tłumaczyli policjantom, wszystko spowodowane było prawdopodobnie zbyt dużą ilością alkoholu. 

Najnowsze ogłoszenia