Ogłoszenie

Z promilami na traktorze. Ledwo wysiadł z kabiny

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Najpierw niemal zderzył się z radiowozem, potem nie reagował na sygnały do zatrzymania, a po otworzeniu drzwi kabiny ciągnika rolniczego osunął się bezwładnie w stronę policjantów. Podczas kontroli trzeźwości zaczął jednak stawiać opór. Jak się okazało 57 latek miał w organizmie ponad 4 promile.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 10 sierpnia około godziny 17.00 na drodze gminnej na terenie jednej ze wsi w gminie Annopol. Kiedy policjanci ruchu drogowego z Kraśnika dokonywali kontroli w pewnym momencie wyminął ich ciągnik rolniczy Ursus. Zrobił to jednak w taki sposób, że niemal uderzył w oznakowany radiowóz. Funkcjonariusze widząc zaistniałą sytuację ruszyli za pojazdem. Kierujący traktorem nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania jadąc dalej. Mundurowi zajechali mu więc w dogodnym momencie drogę i wtedy mężczyzna zjechał na posesję. Kiedy doszło do otwarcia drzwi kabiny, kierowca Ursusa osunął się z niej bezwładnie w stronę czekających już na zewnątrz policjantów.

Po wielu próbach kontaktu udało się ustalić tożsamość 57-latka, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Kiedy policjanci chcieli dokonać sprawdzenia stanu trzeźwości, ten niespodziewanie zaczął stawiać opór i konieczne było użycie środków przymusu bezpośredniego.

Jak się okazało 57 latek miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Teraz odpowie przed sądem za swoje zachowanie.

- Apelujemy o rozwagę, rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. W związku z trwającymi pracami polowymi, na drogach pojawia się dużo pojazdów rolniczych. Poruszanie się nimi wymaga odpowiednich kwalifikacji i doświadczenia. Ważne jest sprawdzenie ich sprawności technicznej przed wyjazdem, w szczególności świateł, układu hamulcowego i kierowniczego, posiadanie trójkąta dla pojazdów wolnobieżnych. Nie wolno przewozić osób na wysokich ładunkach, należy uważać na osoby będące w pobliżu szczególnie dzieci, gdyż często dochodzi do tragedii z ich udziałem. Ponadto jednym z najważniejszych aspektów bezpieczeństwa, jest trzeźwość. - apelują policjanci.

Najnowsze ogłoszenia