Ogłoszenie

Jechał wężykiem, zobaczył to inny kierowca i zawiadomił policję

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dzięki informacji od jednego z kierowców na ulicy Urzędowskiej w Kraśniku policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Siedzący za "kółkiem" forda 45-latek z gminy Opole Lubelskie miał ponad dwa promile. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie niebawem przed sądem.

Obywatelską postawą i troską o innych uczestników ruchu wykazał się jeden z kierowców, który w czwartek 23 września jechał drogą wojewódzką numer 833 relacji Kraśnik – Chodel. Po godzinie 19.00 przekazał on na numer alarmowy informację, że drogą porusza się osobowy ford, którego styl jazdy wskazuje na to, że kierujący może być pod wpływem alkoholu.

- Dyżurny z kraśnickiej komendy wysłał w podaną lokalizację patrol, który po chwili dostrzegł podejrzany pojazd. Mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania, następnie przystąpili do kontroli. Od 45 letniego mieszkańca gminy Opole Lubelskie po otwarciu drzwi wyczuli silną woń alkoholu. - relacjonuje rzecznik kraśnickiej policji młodszy aspirant Paweł Cieliczko. -Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad dwa promile. W związku z tym zostanie wszczęte w tej sprawie postępowanie karne, a 45-latek odpowie za swoje zachowanie przed sądem. - dodaje rzecznik.

Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

Najnowsze ogłoszenia