Skuterem bez uprawnień, bez kasku - uderzyli w tył samochodu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

16-letni kierowca wraz z pasażerką w tym samym wieku, zostali przetransportowani do szpitala po tym jak na Alei Niepodległości w Kraśniku jadąc na skuterze uderzyli w tył osobowego citroena, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

W poniedziałek około godziny 14.20 policjanci z komisariatu w Kraśniku otrzymali informację o zdarzeniu drogowym na Alei Niepodległości w Kraśniku. Kiedy dotarli na miejsce załoga pogotowia podjęła decyzję o przetransportowaniu do szpitala dwojga 16-latków ze skutera – kierującego wraz z pasażerką.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, 16-latek jadąc jednośladem bez uprawnień do kierowania, uderzył w tył zatrzymującego się przed przejściem dla pieszych pojazdu marki Citroen.

- Autem podróżował 52-letni mężczyzna. Pasażerka skutera nie miała na sobie kasku ochronnego. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalą w prowadzonym postępowaniu szczegóły zaistniałego zdarzenia drogowego. - mówi rzecznik kraśnickiej komendy młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

Na miejscu pomocy udzielali również strażacy.

- Apelujemy o rozwagę na drodze w szczególności do osób, które podróżują jednośladami. Przypominamy o obowiązujących przepisach ruchu drogowego, których muszą przestrzegać tak samo jak pozostali użytkownicy dróg. - przypominają policjanci.