Jacek Dzikowski pożegnał się z policyjnym mundurem

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z początkiem roku z policyjnym mundurem pożegnał się podinspektor Jacek Dzikowski - zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, który przez lata zawodowo i prywatnie związany był z Kraśnikiem i powiatem kraśnickim.

Jacek Dzikowski po 31 latach służby przeszedł na emeryturę. Pożegnanie zastępcy Komendanta Wojewódzkiego, którego funkcję pełnił ostatnio, miało miejsce 3 stycznia w KWP w Lublinie. Ze względu na obowiązujące obostrzenia, spotkanie odbyło się w ścisłym gronie, z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadinspektora Artura Bieleckiego  i jego zastępców, a także naczelników wydziałów i komendantów reprezentujących pion prewencji w garnizonie.

Podinspektor Jacek Dzikowski do policji wstąpił w lutym 1991 roku. Pracę rozpoczynał od służb patrolowych w kraśnickiej komendzie. W latach 1996-2013 pracował w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, od 2007 roku pełniąc funkcję zastępcy naczelnika tego wydziału. W tym okresie ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest także absolwentem Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

W grudniu 2013 roku został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Kraśniku. W 2017 roku został Pierwszym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Janowie Lubelskim. Od kwietnia 2018 roku pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku. Na początku lutego 2021 roku powierzono mu obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, gdzie pełnił nadzór nad służbą prewencyjną.

Podinspektor Jacek Dzikowski odznaczony został brązowym medalem za długoletnią służbę, srebrną i złotą Odznaką „Zasłużony Policjant”.