Starszy mężczyzna zmarł z wychłodzenia

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 97-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w niedzielę popołudniu w gminie Annopol.

W niedzielę około godziny 15.00 na numer alarmowy zadzwoniła rodzina, która przyjechała w odwiedziny do 97-letniego krewnego - mieszkańca gminy Annopol - ale mimo otwartych drzwi nie zastali mężczyzny w domu.

Początkowo myśleli, że wyszedł on na chwilę do kogoś ale gdy nie pojawiał się dłuższy czas postanowili wezwać służby. Przybyli na miejsce policjanci z annopolskiego komisariatu podczas sprawdzenia  terenu w odległości kilkudziesięciu metrów od zabudowań w pobliskim sadzie ujawnili zwłoki 97-latka.

Na miejsce pracował również prokurator, lekarz biegły medycyny sądowej oraz technik kryminalistyki. Po przeprowadzeniu oględzin biegły wskazał, że przyczyną śmierci mężczyzny było wychłodzenie.

- Z policyjnych ustaleń wynika, że senior miał zapewnioną stałą opiekę rodziny, funkcjonował samodzielnie i nie potrzebował pomocy mimo swojego wieku. Najbliżsi dowozili mu niezbędne rzeczy i opiekowali się nim na bieżąco.  - mówi młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

- Przy tej okazji ze względu na niskie temperatury i zagrożenie wychłodzeniem apelujemy - jeśli widzimy osoby nieporadne ze względu na wiek czy też stan zdrowia, bezdomne lub śpiące na dworze nie przechodźmy obok nich obojętnie. Aby uratować komuś życie wystarczy jeden telefon na numer 112 bądź na telefon właściwej jednostki Policji czy też ośrodka pomocy społecznej. Nie bądźmy obojętni. - apelują służby.