"Ekspresowy" mandat i 10 punktów karnych

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

2500 złotych mandatu i 10 punktów karnych otrzymał wczoraj 27-latek kierujący BMW na drodze S-19 na wysokości miejscowości Słodków Drugi w gminie Kraśnik. Nie zważając na mokrą i śliską nawierzchnię, pędził przekraczając o 71 km/h dozwoloną prędkość. Policjanci jechali za nim nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem.

Całe zdarzenie miało miejsce we wtorek 25 stycznia przed godziną 10.00 na S19, na wysokości  Słodkowa Drugi w gminie Kraśnik. Policjanci ruchu drogowego patrolujący ten rejon nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem, zauważyli poruszający się z nadmierną prędkością pojazd marki BMW. Dozwolona prędkość wynosiła tam 120 km/h.

- Mimo, że warunki na drodze były trudne (mokra nawierzchnia), 27-letni kierujący poruszał się z prędkością 191 km/h. Funkcjonariusze po dokonaniu pomiaru zatrzymali samochód. - informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej komendy.

Kierowca otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych, a do jego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

- Apelujemy o ostrożność na drodze, przypominamy że na drodze panują  zmienne zimowe warunki, pojawiają się miejscowe oblodzenia, zawilgocenia, nawierzchnia jest śliska. Częste zmiany temperatur powodują szybkie zmiany warunków na drodze. Bądźmy ostrożni i dostosujmy prędkość do panujących warunków. Nawet jeżeli przepisy w wielu miejscach pozwalają na wskazaną prędkość, dopasujmy jazdę do sytuacji. - apelują policjanci.