Ogłoszenie

Kraśniccy strażacy pomagają na granicy i oddają swoje mieszkania

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do pomocy uchodźcom włączyli się także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Pomoc nieśli m.in. już na naszej granicy. Oddali też służbowe mieszkania na potrzeby uciekających przed wojną.

Od piątkowego popołudnia do wieczornych godzin niedzielnych funkcjonariusze KP PSP w Kraśniku (Komendant Powiatowy PSP i Dowódca JRG) pełnili służbę na Polsko - Ukraińskim przejściu granicznym w Dołhobyczowie.

- Do naszych zadań należał m.in. organizacja ruchu migrantów oraz dalsze Ich przewożenie do punktów recepcyjnych w różnych częściach powiatu hrubieszowskiego. Sytuacja na przejściu jest bardzo trudna, wielu ludzi potrzebuje pomocy, medycznej, psychologicznej, często proszą by ich zabrać gdzieś, gdzie będą mogli odpocząć i przenocować, następne "GDZIEŚ", gdzie będą mogli żyć i pracować, bo sami nie wiedzą gdzie się udać. - relacjonuje przedstawiciel kraśnickiej Straży.

W niedzielę dzięki swoim kolegom z woj. mazowieckiego dostarczyli oni dwie kuchnie polowe, które służyć będą na Ukrainie.

- Jeśli będzie taka potrzeba pojedziemy tam ponownie. - deklarują strażacy.

Komenda Powiatowa Straży w Kraśniku przyjmuje też uchodźców - rodziny strażaków z Ukrainy. To  łącznie 18 osób.

- Uchodźcy znajdą schronienie w naszych mieszkaniach służbowych. Są one wyposażone w niezbędne meble i sprzęt do godnego przetrwania. - informuje Komenda.

Najnowsze ogłoszenia