Było głośno, tłumnie, mundurowo

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z udziałem m.in. policji, straży pożarnej, wojska, służby zdrowia 1 maja odbył się festyn pn. "Mundurowa Majówka". Wielu mieszkańców, głównie rodziny z dziećmi, przyszły by zobaczyć i na chwilę poczuć się jak strażak czy policjant.

Tak jak zapowiadaliśmy, w niedzielne popołudnie odbyła się po raz pierwszy od dłuższego czasu "Mundurowa majówka". Tym razem impreza odbyła się na parkingu przy Starostwie Powiatowym (główny organizator imprezy), gdzie sprzęt, wyposażenie i umiejętności naszych służb przyszło zobaczyć wielu mieszkańców powiatu. Przy okazji sam budynek wykorzystano do tego, by zasymulować pożar i działania służb pokazać na żywo.

Można było siąść za kółkiem strażackiego czy policyjnego wozu, przymierzyć strażacki strój, a nawet przez chwilę poczuć się jak strażak, który działa w silnie zadymionym miejscu. Do wstąpienia w szeregi "mundurowych" zachęcała też młodzież z Zespołu Szkół nr 3, która właśnie w takiej klasie się uczy. W kilku miejscach można było nauczyć się także udzielania pierwszej pomocy, co ochoczo czynili i młodzi i starsi mieszkańcy. Była też tradycyjna wojskowa grochówka, a słodyczami częstowali przedstawiciele Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc.

A jak to wyglądało można zobaczyć na naszych zdjęciach.