Ogłoszenie

Policja ze strażą wspólnie na zalewie

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zalew kraśnicki to jedyny obiekt w Kraśniku i okolicach z czynnym kąpieliskiem. Nic więc dziwnego, że w upalne dni korzysta z niego wiele osób. Teraz dodatkowo, dbając o bezpieczeństwo, wspólne patrole na terenie zalewu prowadzi straż pożarna i policja.

Letnie temperatury zachęcają do wypoczynku szczególnie w rejonie takich zbiorników wodnych jak kraśnicki zalew. Warto więc pamiętać o bezpieczeństwie swoim i bliskich podczas zażywania ochłody nad wodą. Lekkomyślność może skończyć się tragedią. Od kwietnia w Polsce utonęło już ponad 200 osób.

- Trwają wspólne działania podczas których policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku wraz ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej z Kraśnika razem patrolują rejon zalewu kraśnickiego. Działania te mają charakter prewencyjny oraz profilaktyczny, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą - informuje młodszy aspirant Katarzyna Glinka.

Zdecydowana większość wypadków zdarza się w miejscach nie przeznaczonych do kąpieli i pozostających bez nadzoru ratowniczego. Obecność funkcjonariuszy, strażaków oraz ratowników przyczyni się więc do zwiększania bezpieczeństwa, szczególnie w czasie gdy nie funkcjonuje kąpielisko. Przypominamy, że zorganizowane kąpielisko z obsadą ratowników funkcjonuje nad zalewem tylko w godzinach 10:00 - 18:00.

Najnowsze ogłoszenia