Pościg za młodym, szybkim i po alkoholu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Podczas patrolu kraśnickiej drogówki w gminie Urzędów uwagę policjantów wzbudziło szybko poruszające się audi. Ruszyli więc za kierowcą, który łamiąc przepisy wyprzedzał na skrzyżowaniu, podwójnej linii ciągłej czy przejściu dla pieszych. W terenie zabudowanym jechał 147 km/h. Jak się okazało kierował nim 21 latek po alkoholu.

Brakiem odpowiedzialności na drodze a co za tym idzie brakiem wyobraźni wykazał się 21-letni kierujący osobowym audi. Policjanci z ruchu drogowego kraśnickiej komendy pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem. Kiedy patrolowali miejscowości na terenie gminy Urzędów, w pewnym momencie zauważyli poruszające się z dużą prędkością audi. Ruszyli za pojazdem, który wyprzedzał - na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych czy podwójnej linii ciągłej.

- Policyjny wideorejestrator wskazał, że 21 latek przekroczył prędkość o 97 km/h (147 km/h w terenie zabudowanym). Kiedy funkcjonariusze zakończyli brawurową jazdę mężczyzny, podczas badania alkomatem okazało się, że kierował w stanie po użyciu alkoholu z wynikiem niemal 0,30 promila. Jechał pożyczonym samochodem. Stracił prawo jazdy, otrzymał 30 punktów karnych, a funkcjonariusze sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Mężczyzna nie skorzystał z możliwości złożenia wyjaśnień, a sprawa trafiła do sądu gdzie będzie miała swój finał. - mówi młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

Apelujemy jeszcze raz o respektowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przypominamy, że za znacznie przekraczanie prędkości od 17 września grożą jeszcze większe kary.