Ogłoszenie

Pobili i okradli po wizycie w sklepie

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci z Kraśnika zatrzymali 39-latka i jego młodszego kompana za rozbój 38-letnim mężczyźnie. Sprawcy najpierw poszli z nim do sklepu, a później dotkliwie pobili. Ich łupem padł telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi. Sąd aresztował ich na trzy miesiące. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Jak wskazują wstępne ustalenia policjantów, 38-latek i jego o rok starszy znajomy, mieszkańcy powiatu kraśnickiego, pod koniec października wybrali się do jednego z kraśnickich sklepów z przypadkowo poznanym 38-latkiem.

Po wyjściu z niego, mężczyźni zaczęli bić mężczyznę. Popychali go, uderzyli w twarz i kopali. Następnie zabrali mu telefon komórkowy i portfel z pieniędzmi a także dokumenty i karty bankomatowe.

Sprawą ustalenia i zatrzymania napastników zajęli się kraśniccy kryminalni czego efektem było niedawne zatrzymanie obu mężczyzn.

- Śledczy postawili im m. in. zarzuty rozboju  i naruszenia czynności narządów ciała, kradzieży i ukrywania dokumentów, wystąpili też do sądu o tymczasowy areszt, który sąd wobec nich zastosował. Podejrzani spędzą tam 3 miesiące w trakcie prowadzonego postępowania. - informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. Młodszy z podejrzanych  będzie odpowiadał za swój czyn w warunkach recydywy.

Najnowsze ogłoszenia