Ogłoszenie

Włamywali się do altanek i piwnic, policja namierzyła ich schowek

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kraśniccy policjanci zatrzymali sprawców włamań i kradzieży do piwnic i altanek. Łupem włamywaczy padły narty, sprzęt wędkarski, budowlany i kosy spalinowe. Zatrzymany w tej sprawie został 22 latek i jego 36 letni kompan. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Kraśniccy kryminalni od kilku miesięcy poszukiwali sprawców włamań do piwnic i altanek, które miały miejsce w tym czasie na terenie powiatu. Ginęły narty, sprzęt wędkarski i budowlany, kosy spalinowe  i inne akcesoria o kilku tysięcznej wartości.

Dzięki współpracy policjantów pionu kryminalnego i prewencji oraz przy pomocy dzielnicowych, w piwnicy jednego z bloków, w węźle ciepłowniczym, mundurowi znaleźli część skradzionych przedmiotów a kolejne ujawnili w lombardach na terenie Kraśnika i Lublina.

Wkrótce w ręce policjantów wpadli sprawcy włamań. To 22-latek i jego 36-letni kompan.  Ten ostatni usłyszał zarzut paserstwa i kradzieży z włamaniem.

- Podczas zatrzymania miał przy sobie niewielkie ilości amfetaminy. Mężczyzna będzie musiał stawiać się na policyjny dozór na komendzie. Z kolei 22-latek, który działał w warunkach recydywy, został przez sąd tymczasowo aresztowany. Mężczyzna ponadto odpowie za udzielanie amfetaminy. - poinformował młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej komendy.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze ogłoszenia