Ogłoszenie

Namierzony dzięki filmikowi wysłanemu na policyjną skrzynkę

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kierujący Audi wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych, nie włączając nawet kierunkowskazu. Pirata drogowego nagrał jeden z kierowców a filmik wysłał policji. Dzięki temu młody sprawca niebezpiecznego zdarzenia został namierzony i poddał się karze. Takie zachowanie na drodze może doprowadzić do tragedii, mówią policjanci.

Na policyjną skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ” został przesłany film, na którym widać jak kierujący osobowym Audi wyprzedza inny pojazd na oznakowanym skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych, nie sygnalizując nawet zamiaru zmiany pasa ruchu.

Policjanci zajmujący się wykroczeniami z kraśnickiego komisariatu ustalili, że zdarzenie miało miejsce pod koniec marca na terenie Urzędowa, wytypowali też potencjalnego sprawcę. Ustalili oni, że czynu tego prawdopodobnie dopuścił się 23-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego.

Mężczyzna usłyszał zarzut i wstępnie zgodził się na grzywnę w kwocie 2000 złotych. Po uprawomocnieniu się wyroku w tej sprawie dodatkowo na jego konto zostaną dopisane punkty karne.

- Apelujemy o rozsądek do kierowców, którzy mimo wielu kampanii na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym podejmują się takich niebezpiecznych zachowań. Wyprzedzanie w takich miejscach może doprowadzić do kolizji bądź wypadku z innym pojazdem lub potrącenia pieszego. - mówi młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej komendy.

Policjanci przypominają przy okazji o funkcjonowaniu skrzynki „STOP AGRESJI DROGOWEJ” - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. na którą można przysyłać filmiki lub zdjęcia będące dowodem agresywnego zachowania ze strony innego uczestnika ruchu.

Najnowsze ogłoszenia