Ogłoszenie

Tragiczna wizyta nad stawem

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Grupka mężczyzn szukając ochłody w upalne popołudnie wybrała się nad staw w Bliskowicach w gminie Annopol. Niestety dla 25-latka skończyło się to tragicznie.

Do zdarzenia doszło w upalną niedzielę 16 lipca po godzinie 16.00. Grupa mężczyzn poszła w południe nad staw aby się schłodzić w wodzie. Pili też wspólnie alkohol. Ostatecznie nad stawem pozostało dwóch mężczyzn, którzy postanowili zejść w dół, w okolice linii brzegowej stawu. Tam spacerowali pomiędzy kępami trzciny. W pewnym momencie 25-latek wpadł do wody i zaczął tonąć. Jego kolega kiedy odwrócił się, zauważył tylko rękę wystającą ponad lustrem wody. Próbował ratować mężczyznę jednak nie udało się. Wezwał na pomoc strażaka ochotnika, powiadomiono też inne służby.

- Mimo starań wielu osób dopiero przybyły na miejsce płetwonurek odnalazł w wodzie ciało, które zostało następnie wydobyte na brzeg. Staw miejscami ma kilka metrów głębokości a woda jest mętna co utrudniało poszukiwania. - powiedział młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

Na miejscu prokurator wraz z policjantami przeprowadzili oględziny. Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o rozsądek nad wodą, nie przeceniajmy swoich możliwości, nie zbliżajmy się też do wody pod wpływem alkoholu bądź innych substancji. Może to kosztować utratę życia lub zdrowia.

Najnowsze ogłoszenia