Koncert zespołu „U Studni”

„Bo w życiu nie chodzi, żeby tylko żyć…” – te słowa z wiersza Adama Ziemianina to również fragment piosenki i najważniejsze przesłanie grupy „U Studni”. Na scenie tworzą ciepłą, klimatyczną atmosferę. Łączą dbałość o słowo z niebanalną oprawą muzyczną. Ich koncerty pozostawiają po sobie niezapomniane wrażenia, dlatego z pewnością warto wziąć u dział w tym, który odbędzie się w Kraśniku.

Jako zespół U STUDNI istnieją dopiero od 2012 roku, ale ich muzyczna historia trwa już bardzo długo. Przez wiele lat współtworzyli rozpoznawalne brzmienie Starego Dobrego Małżeństwa. Łączą też swoje drogi z innymi zespołami - Ola Kiełb–Szawuła z WYSPĄ i DO GÓRY DNEM, a Darek Czarny z grupą BOHEMA.

Dyskografia zespołu to: U Studni (Dalmafon 2013), Wąwóz naszych czasów (Dalmafon 2014), Wspólne zdjęcie (Dalmafon 2017), U Studni - Jubileusz Poety (Dalmafon 2018). Wkrótce na rynku pojawi się ich piąta płyta, zawierająca piosenki napisane do wierszy Krzysztofa Cezarego Buszmana. Najnowsza propozycja artystyczna, to nowa poetyka, nowe brzmienie, ale niezmiennie miłość, mądra refleksja, szukanie tożsamości i sensu życia są wspólnymi mianownikami twórczości tej grupy.

Kraśnicki koncert zespołu odbędzie się 21 marca w Centrum Kultury i Promocji. Początek o godz. 19:00. Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż) i 35 zł (w dniu koncertu) dostępne są w Centrum oraz poprzez internet.

 

 

Info za CKiP