Świętowanie 11 listopada odbywa się w Kraśniku co roku w bardzo podobny sposób. Także tym razem nie zabrakło mszy św., przemówień na rynku, składanych wiązanek w miejscach pamięci czy sztafety niepodległości. W tym roku doszedł jeszcze jeden związany z historyczną wycieczką po zamczysku (relacja tutaj).

W piątek, 8 listopada br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie 18. umów na wykonanie m.in. termomodernizacji budynków użyteczności publicznej, wymianę źródła ciepła na piece, kotły, urządzenia grzewcze wykorzystujące OZE oraz na modernizację instalacji grzewczych. Umowy podpisały m.in. trzy samorządy z naszego powiatu.

Ponownie nikt nie stanął do przetargu na przebudowę basenu i budynków MOSiR. Jak się nieoficjalnie mówi powodem był krótki termin zakończenia inwestycji, ustalony na koniec przyszłego roku. Wynika on z dofinansowania jakie pozyskało miasto. Władze miasta nie rezygnują i zapowiadają, że będą chciały szukać innych rozwiązań, które umożliwią modernizację krytej pływalni.

Więcej artykułów…