Teraz w czasach telefonów komórkowych i mms-ów tradycyjne pocztówki wysyłamy zdecydowanie rzadziej, ale wciąż jest wiele osób, które lubią je wysyłać i otrzymywać. Pocztówki jako pamiątki z pobytu w jakiejś miejscowości wciąż są często poszukiwane. Nową serie kartek z Annopolem i jego pięknymi okolicami, między innymi doliną Wisły, wydał właśnie annopolski magistrat.

Masz 30 lat lub więcej i mieszkasz na terenie województwa lubelskiego? Jesteś osobą bezrobotną, masz pomysł na własny biznes, ale potrzebujesz pieniędzy i wsparcia przy założeniu firmy? Jeśli tak, to warto zainteresować się projektem „Mój pomysł - mój biznes - mój sukces”, który realizuje wspólnie Lubelska Fundacja Rozwoju przy współudziale Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej.

Tegoroczna zmiana rozkładu jazdy MPK pokazała, że wprowadzanie nowych linii autobusowych, które kursować będą trasami dotąd niewykorzystywanymi dla potrzeb miejskiej komunikacji, to dobry pomysł. Dlaczego więc nie pójść za ciosem, wychodząc przy tym naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, na przykład by poprawić dostępność komunikacyjną Szpitala Powiatowego w starej dzielnicy miasta?

Była walka o miejsca na podium i medale, ale przede wszystkim bardzo dobra zabawa w sportowym stylu. Już po raz drugi przy stawie w Wólce Gościeradowskiej odbył się festyn sportowo-rekreacyjny „Wiosna na sportowo”.

Jubileusz z okazji 150 lat funkcjonowania Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce był pretekstem do wspólnego świętowania, które miało miejsce wczoraj w Dzierzkowicach. A zaprosili do niego: powiat kraśnicki, gmina Dzierzkowice i Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej.

Więcej artykułów…