Decydując się na budowę nowego domu lub gruntowny remont istniejącego budynku wraz z termomodernizacją stajemy przed koniecznością wyboru stolarki budowlanej; okien i drzwi. Na pewno bardzo ważnym kryterium wyboru okien i drzwi jest ich izolacyjność termiczna, zwłaszcza wobec zaostrzenia od 1 stycznia 2021 roku warunków technicznych dla nowobudowanych obiektów. Wszystkie nowe budynki muszą teraz spełniać wyższe standardy energooszczędności, w tym poprzez stosowanie cieplejszych okien i drzwi. Zgodnie z założeniami Warunków Technicznych obowiązujących od początku 2021 roku (WT 2021) stolarka budowlana powinna osiągać współczynniki przenikania ciepła co najmniej 0,9 W/m2K dla okien pionowych i odpowiednio 1,3 W/m2K dla drzwi zewnętrznych.

Zakończono przebudowę mostu na drodze powiatowej nr 2289L w Zakrzówku. W ostatnich dniach obiekt został otwarty i udostępniony dla ruchu kołowego oraz pieszych.

Sprzedajesz samochód, a może właśnie znalazłeś ofertę używanego auta, które Cię interesuje? W każdym przypadku będziesz potrzebować umowy kupna-sprzedaży. W tym tekście opowiemy Ci o najważniejszych faktach, jakie warto znać, jeśli chodzi o ten niezwykle istotny dokument.

Więcej artykułów…