Jeszcze do godz. 21:00 czas mają wszyscy ci, którzy są uprawnieni, a do tej pory nie zdążyli oddać głosów w wyborach samorządowych. Ich oficjalne wyniki poznamy najwcześniej jutro, ale już można powiedzieć, że jeżeli chodzi o kraśniczanm to do serca wzięli sobie głosy, że biorąc udział w wyborach decydują o tym co będzie działo się przez najbliższe 5 lat na terenie miasta, powiatu i województwa.

Dopiero co rozpoczynał prawdziwe dorosłe życie, wziął ślub z cudowną kobietą, kilka miesięcy temu urodził im się chłopczyk, ale los nie pozwala im w pełni cieszyć się szczęściem "– mówi mama Marka Machaja. Teraz, by 32-letni kraśniczanin, który przeszedł udar, mógł podjąć walkę o powrót do zdrowia, sprawności, potrzebne są pieniądze na intensywną rehabilitację. Zbiórka prowadzona jest poprzez Fundację SiePomaga.

Przed kandydatami w wyborach samorządowych jeszcze kilka gorących godzin. To ostatnie chwile na spotkania z mieszkańcami, rozdawanie ulotek, wywieszenie banerów. Jak ta kampania wyborcza wyglądała, dzisiejszego popołudnia podsumowali kandydat na burmistrza Kraśnika Wojciech Wilk oraz kandydaci do Rady Miasta Kraśnik z komitetu Porozumienie i Rozwój.

W piątek 19 października Miejska Ochotnicza Straż Pożarna wzbogaciła się o nowy sprzęt ratownictwa technicznego i medycznego. Było to możliwe dzięki rządowemu Funduszowi Sprawiedliwości, który wspiera jednostki OSP zakupując dla nich wyposażenie.

Miniona sobota, 13 października, była szczególnym dniem dla sześciu par małżeńskich mieszkających w Kraśniku. W asyście rodziny i przyjaciół oraz przedstawicieli władz miasta spotkały się w tutejszym Urzędzie Stanu Cywilnego, by świętować 50 lat wspólnego życia i odebrać przyznane z tej okazji przez Prezydenta RP medale.

Więcej artykułów…