M.in. z takim pytaniem jechała grupa młodzieży do Krakowa. Wyjazd do krakowskiej Ekospalarni zorganizowała firma Ekoenergia, która chce podobny zakład postawić w Kraśniku.

26 czerwca w Zakrzówku odbyło się tradycyjne dla tej miejscowości Święto Mleka i Miodu. Tegoroczna edycja była jednak wyjątkowa za sprawą Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa odział w Lublinie który zorganizował podczas zakrzowieckiego święta powiatowe eliminacje w konkursie kulinarnym Bitwa Reginów.

W najbliższą niedzielę 26 czerwca nad zalewem w Kraśniku odbędzie się Rodzinny Piknik Europejski. Na wspólne spotkanie, zabawę, oraz prezentację tego co dają nam Unijne Fundusze zaprasza Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Odbywające się w maju i czerwcu wizyty studyjne w krakowskim Zakładzie Odzysku Energii stanowią kolejny etap działań edukacyjnych skierowanych do mieszkańców Kraśnika. Tym razem, na temat funkcjonowania zakładów odzysku energii. 30 maja przedstawiciele Rady Seniorów oraz radni Rady Miejskiej zobaczyli, jak w praktyce wygląda funkcjonowanie instalacji oraz jak przebiega bezpieczny i ekologiczny proces przekształcania odpadów w energię cieplną i elektryczną.

Zenon Martyniuk, niekwestionowana gwiazda muzyki discopolowej, przyciągnął tłumy w niedzielny wieczór na stadion Orła w Urzędowie. Według nieoficjalnych danych w kulminacyjnym momencie festynu integracyjnego  Powitanie Lata, czyli koncercie Zenka na obiekcie mogło być ponad 8 tysięcy widzów.

W połowie czerwca (16-18) w Warszawie odbyło się forum poświęcone nikotynie i jej przyszłości, a także politykom zdrowotnym państw uwzględniającym redukcję szkód zdrowotnych związanych z paleniem tytoniu.W tym roku myślą przewodnią (dziewiątego już) wydarzenia o nazwie Global Forum on Nicotine jest właśnie ostatni z wymienionych obszarów, czyli ograniczenie szkód zdrowotnych.

Wspólne spędzanie czasu na rowerze w pięknym terenie z roku na rok przyciąga coraz więcej mieszkańców naszego powiatu. Nic więc dziwnego, że w Bicykliadzie, która właśnie opiera się na tym pomyśle, bierze z roku na rok coraz więcej osób. W tym roku znów znacznie przybyło uczestników tej imprezy.

Więcej artykułów…