W tym roku Świąteczny Kiermasz Rękodzieła organizowany przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku zostanie połączony z akcją charytatywną „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, którą kilkanaście lat temu wymyśliła Ewa Dados z Radia Lublin. Oba wydarzenia odbędą się 17 grudnia br. w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku przy al. Niepodległości 44.

W niedzielę, 10 grudnia, zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Uwzględnia on realizowane i zaplanowane na sieci kolejowej inwestycje, a te dotyczyć będą między innymi trasy Lublin – Kraśnik - Stalowa-Wola. Warto się z nim zapoznać, ponieważ w naszym przypadku oznacza to między innymi okresowe wprowadzenie tymczasowej, zastępczej komunikacji autobusowej.

Możliwość spotkania się osób poszukujących pracy z pracodawcami oraz skorzystania z doradztwa zawodowego, a także bogata oferta wsparcia finansowego dla planujących przygodę z własnym biznesem. To wszystko w ramach Targów Pracy, jakie wczoraj odbyły się w Kraśniku.

W poniedziałek w Urzędzie Miasta odbył się przetarg związany ze sprzedażą terenu po byłym targowisku na ul. Balladyny. Choć chętnych było kilku tylko jeden podmiot zdecydował się na zakup. Jest to firma związana z handlem sprzętem elektronicznym.

W poniedziałek 4 grudnia na swoim posiedzeniu Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego powołała nowego prezesa spółki. Został nim pracownik MPK Grzegorz Mazurek.

Więcej artykułów…