W pierwszym dniu warsztatów uczestniczyło prawie 30 osób. Kilka, ci którzy ze względu na prace lub inne obowiązki nie dotarli, dołączy jeszcze jutro. W niedzielę podczas koncertu finałowego do uczestników warsztatów dołączy jeszcze cała grupa Haeven Up, więc na scenie kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji zaprezentuje się około 60-osobowy zespół.

Podróż z Gdańska do Zakopanego w 34 minuty? Trasa Wrocław – Warszawa w 23 minuty? Dla większości z nas brzmi to na razie jak science fiction, ale takie właśnie możliwości, nawet za kilkanaście lat, ma dawać Hyperloop. Nad rewolucyjnym rozwiązaniem transportowym pracują studenci Politechnik z Warszawy i Wrocława. Jest wśród nich kraśniczanka Natalia Strawa.

W porozumieniu z przedstawicielami działających na terenie miasta kół wędkarskich należących do Polskiego Związku Wędkarskiego niedawno odbyło się wiosenne zarybieniu Zalewu Kraśnickiego. 

Możliwość słabych opadów śniegu zapowiadaliśmy już w święta, ale na szczęście na naszym terenie do nich nie doszło. Niestety, mimo że mamy już drugą połowę kwietnia, zima jeszcze da o sobie znać. Na Lubelszczyźnie zaatakuje dzisiaj w nocy.

Najczęściej narzekamy, jak prognozy pogody się nie sprawdzają, ale tym razem gdyby się tak stało, chyba nikt nie byłby zmartwiony. Niestety, jak zapowiadają Lubelscy Fani Pogody, czeka nas zimna Wielkanoc, a do tego opady deszczu, a nawet śniegu.

Więcej artykułów…