Tradycyjnie, jak co niedzielę, także i dzisiaj nad Zalewem Kraśnickim o godzinie 14:00 spotkali się członkowie Kraśnickiego Klubu Morsów. Tym razem kąpieli w lodowatej wodzie zażywali nie tylko dla swojego zdrowia, ale z racji odbywającego się 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Morsowanie połączone było z kwestą na ten cel.

Już w najbliższą niedzielę, 15 stycznia, odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponownie zbierane pieniądze przeznaczone będą na ratowanie zdrowia i życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Jak co roku w akcję włączają się mieszkańcy powiatu kraśnickiego. Wolontariuszy chętnych do udziału w zbiórce jest więcej niż w latach poprzednich. W Kraśniku imprezy towarzyszące finałowi będą tym razem jednak skromniejsze.

Kilka tygodni temu zakończyła się budowa szpitalnego lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo że budowa i odbiory techniczne obiektu zakończyły się pomyślnie, to nadal nie jest ono wykorzystywane do transportu chorych lub poszkodowanych w wypadkach. Dlaczego tak się dzieje?

W siarczystym mrozie ulicami dzielnicy fabrycznej w piątek 6 stycznia przeszedł Orszak Trzech Króli. Wcześniej była msza i jasełka w kościele św. Józefa, a na zakończenie w kościele Matki Bożej Bolesnej kolędy zaśpiewał zespół Emmanuel Gospel.

W minioną środę (4 stycznia), podczas spotkania w Starostwie Powiatowym, władze powiatu uzgodniły z burmistrzami i wójtami z naszego terenu jakie inwestycje będą wspólnie realizować w tym roku. Chodzi o remonty na drogach powiatowych. Ich kosztami, podobnie jak w latach poprzednich, samorządy podzielą się po połowie. W kilku przypadkach do zaplanowanych prac dołoży się także Nadleśnictwo Gościeradów.

Więcej artykułów…