Szczecyn, Salomin, Liśnik Duży, Mniszek i Gościeradów - w tych między innymi miejscowościach, zgodnie z wnioskami mieszkańców, pojawią się w tym roku kolejne lub wymienione zostaną stare lampy oświetlenia ulicznego. Największe prace w tym zakresie dotyczyć będą gościeradowskiego osiedla POM.

 Jesiotr z warzywami polskimi w sosie muślinowym z kawiorem z jesiotra jako danie główne, a na deser zmodyfikowane semifreddo borówkowe z białą czekoladą i kremem angielskim oraz chałwa z pistacjami, malinami i sosem malinowym - tymi właśnie potrawami jurorów III Mistrzostw Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra kusili reprezentanci kraśnickiej restauracji MusiCaffe. I co najważniejsze, kusili bardzo skutecznie, bo Marcin Nieznaj i Michał Kulpiński, o których mowa, do Kraśnika wrócili z tej imprezy z nagrodą za III miejsce.

Pojawiła się szansa, by projekt dotyczący instalacji solarnych i fotowoltaicznych na domach kraśniczan zyskał unijne dofinansowanie. Miasto odwołało się od poprzedniej, niekorzystnej oceny projektu. Jest pozytywna decyzja w tej sprawie.

Jednym z tematów który od początku roku nieustannie przewija się w mediach są skutki wprowadzenia przepisów (projekt ustawy zgłosiła grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości) zezwalających na wycinkę, bez konieczności ubiegania się o zezwolenie, drzew bez względu na ich obwód. Z wielu miejsc w kraju docierają informacje o przypadkach nadużywania takiej możliwości, wycinane są nawet całe hektary lasów. W proteście przeciwko tym przepisom Platforma Obywatelska zorganizowała dzisiaj akcję sadzenia drzew.

Reforma oświaty oraz wątpliwości i problemy z nią związane, zapowiedzi zmian w samorządach, a przede wszystkim wprowadzenia kadencyjności na stanowiskach wójtów, burmistrzów i prezydentów, sytuacja gospodarcza, wycinki drzew i zmiany w przepisach dotyczących ochrony środowiska - na te i jeszcze wiele innych tematów dyskutowano podczas czwartkowego (16 marca) spotkania w ramach cyklu Obywatelskie Lubelskie. Na pytania mieszkańców powiatu kraśnickiego odpowiadali między innymi dwaj posłowie - Wojciech Wilk oraz Włodzimierz Karpiński.

Znamy projekty wybrane do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2017. Mieszkańcy Kraśnika w siedmiu dzielnicach będą głosować łącznie na 72 inicjatywy. Głosowanie odbywać się będzie w dniach  4-8 kwietnia, w godzinach 10:00 – 18:00. Głosować będą mogli mieszkańcy Kraśnika powyżej 16 roku życia.

Więcej artykułów…