Kanał telewizyjny Polsat Play rozpoczął właśnie emisję kolejnego sezonu dokumentalnego serialu „Chłopaki do wzięcia”. Opowiada on o samotnych mężczyznach z małych miasteczek i wsi, którzy mimo różnych przeciwności losu, sytuacji w której się znaleźli, wciąż marzą o wielkiej miłości. Twórcy serialu kolejnego bohatera i kolejną historię znaleźli między innymi w Kraśniku.

Tak jak zapowiadano dziś rozpoczął się strajk w którym wzięły udział publiczne szkoły wszystkich szczebli oraz przedszkola. Większości dzieci opiekę zapewnili rodzice, jednak częścią musieli zaopiekować się ci nauczyciele, którzy nie uczestniczyli w strajku lub dyrekcja.

Ma być jedną z wizytówek "projektu zieleniowego" jaki realizuje Miasto Kraśnik. Niestety aleja jabłoniowa nie miała szczęścia w przetargach i dopiero teraz udało się wyłonić wykonawcę, który będzie odtwarzał ten fragment zieleni miejskiej, która przez lata była wizytówką dzielnicy fabrycznej. Pod koniec września powinniśmy cieszyć się m.in. z nowych jabłonek przy al. Niepodległości.

Tylko w dwóch przedszkolach w Kraśniku nauczyciele nie zdecydowali o podjęciu strajku, który ma zacząć się w najbliższy poniedziałek. W pozostałych placówkach przy wysokiej frekwencji w referendum strajkowym większość opowiedziała się za protestem, który rozpocząć się ma w poniedziałek 8 kwietnia.

Niedawno informowaliśmy o akcji sprzątania lasu w Kraśników zainicjowanej przez tutejszą Miejską Ochotniczą Straż Pożarną. W jej ślady postanowiło pójść Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Annopol „Szansa”. Na jego zaproszenie do sprzątania lasu położonego między Annopolem a Jakubowicami odpowiedziało kilkadziesiąt osób.

Więcej artykułów…