Moc wzruszeń, wspomnień, gratulacje i życzenia - I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kraśniku świętuje dzisiaj jubileusz 100 lat istnienia. Z tej okazji przed południem w murach "LO na Górce" odbyła się specjalna uroczystość, była też msza św. w kościele p.w. Św. Ducha. Jednym z elementów obchodów jest Zjazd i Bal Absolwentów.

Najprawdopodobniej od marca przyszłego roku w Kraśniku w tzw. małym szpitaliku w dzielnicy fabrycznej przy ul. Wyszyńskiego, zacznie funkcjonować Dzienny Dom Opieki Medycznej. Starsze osoby znajdą tu opiekę  lekarza, pielęgniarki, psychologa, fizjoterapeuty, a także możliwość spędzenia czasu na warsztatach. Za pierwsze dwa lata jego funkcjonowania zapłaci w większości Unia Europejska.

Właściciel jednej z posesji na terenie miejscowości Borów w gminie Annopol wybudował kamienną tamę – próg na Sannie. W ten sposób doszło do spiętrzenia wody w rzece powyżej tej budowli, poszerzenia jej koryta i powstania rozlewiska w miejscu, gdzie wcześniej istniał bród, przez który można było przejechać, gdzie spotykali się i wolny czas spędzali mieszkańcy. W związku z tym pojawiły się protesty, a sprawą zajmuje się policja i Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Dzisiaj w samo południe na kraśnickim rynku poseł Wojciech Wilk, kandydat na burmistrza Kraśnika, przedstawił tych, którzy z list Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie i Rozwój będą starać się o głos mieszkańców w wyborach do Rady Miasta Kraśnik. Była mowa też o programie wyborczym, w którym znalazły się m.in. obietnice utworzenia co najmniej 500 miejsc pracy, ulg dla przedsiębiorców, bezpłatnej komunikacji miejskiej, czy obiadów za złotówkę w szkołach.

W mediach społecznościowych prowadzona jest już na całego. Ujawniają się kolejni kandydaci, przedstawiają siebie i swoje pomysły oraz zachęcają, by to ich obdarzyć zaufaniem. Jak pokazały poprzednie wybory samorządowe niezwykle ważny w kampanii wyborczej jest jednak również bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Z tą myślą przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie i Rozwój na ulicach Kraśnika zbierają podpisy pod listami poparcia.

Więcej artykułów…