Kraśnik. Magistrat ogłosił przetarg na dostawę, montaż i uruchomienie solarów

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

kolektory_sloneczne_BUB_3592
Miasto szuka wykonawcy solarnego zamówienia. foto PB
878 zestawów solarnych ? tyle instalacji służących do produkcji ciepłej wody użytkowej jeszcze w tym roku ma się pojawić na domach kraśniczan. Wczoraj, 23 stycznia, ogłoszony został przetarg który ma pozwolić na wyłonienie wykonawcy, a raczej wykonawców tego zamówienia. Podzielono je na 12 odrębnych zadań.


Łukasz Skokowski, kierownik referatu zamówień publicznych UM Kraśnik: Inwestycja jest bardzo duża, ponieważ to 878 instalacji solarnych wraz z montażem. Podział jej na 12 odrębnych części to szansa, by w przetargu na wykonanie tych zadań wystartowały także mniejsze lokalne firmy. Czy z takiej możliwości skorzystają przekonamy się 5 marca.

Dodatkowo urzędnicy w przetargu zastrzegli, że jeden wykonawca może złożyć ofertę na maksymalnie 3 zadania. 5 marca upływa termin składania ofert przetargowych i wpłacania wadium. Zamówienie ma zostać wykonane w terminie od 6 marca do 20 października tego roku

Przypomnijmy, że kraśnicki magistrat pozyskał na to przedsięwzięcie prawie 6,6 mln złotych unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu szacowana jest na ponad 7,7 mln zł.

Instalacje solarne które będę montowane, przez 5 lat (od dnia zakończenia realizacji projektu) stanowić będą własność Miasta Kraśnik użyczoną właścicielowi posesji. Po pięciu latach zostaną przekazane właścicielom budynków.

Jak można wyczytać na miejskiej stronie internetowej informującej o programie ?Nowa Energia dla Kraśnika?, którego elementem jest projekt solarowy, szacunkowy koszt instalacji dla mieszkańców jednej posesji wyniesie od 1000zł (dla gospodarstw małych, do 4 osób) do 1500zł (dla większej instalacji przeznaczonej dla rodzin powyżej 4 osób). Przewidywana jest nawet możliwość zmniejszenia kosztów udziału własnego mieszkańców w projekcie, jeśli Miasto Kraśnik uzyska w wyniku przetargu niższy od zakładanego koszt zakupu i montażu kolektorów słonecznych. Czy tak się stanie przekonany się w marcu.

 

Ogłoszenie o przetargu na zakup i montaż zestawów solarnych można znaleźć tutaj.