Przyszło "zaproszenie" z Sejmu RP. Jarosław Stawiarski zrezygnuje z Sejmiku i zostanie posłem

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Stawiarski__DSC0626
Po 3 latach przerwy Jarosław Stawiarski wraca na Wiejską. foto PB
W tegorocznych wyborach samorządowych wiceburmistrz Kraśnika Jarosław Stawiarski uzyskał mandat radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego. Przed dwoma tygodniami informowaliśmy, że może jednak trafić nie do Lublina, a do Warszawy. A to w związku z tym, że burmistrzem Ryk został Jarosław Żaczek i musiał zrezygnować z mandatu posła. Pierwszym "rezerwowym" na liście wyborczej PiS z 2011 roku jest właśnie kraśniczanin.

 

 

W miniony piątek Jarosław Stawiarski otrzymał oficjalną informację z Warszawy, że może objąć mandat poselski. Wczoraj na łamach Dziennika Wschodniego potwierdził, że z możliwości tej skorzysta.

 


Przeczytaj też:

Dylemat Jarosława Stawiarskiego. Iść do Sejmiku czy do Sejmu? 

Marek Kos i Jarosław Stawiarski radnymi Sejmiku Województwa Lubelskiego 

Powiat Kraśnicki bez posła. Stawiarski i Wilk przepadli w wyborach 


 

Ta decyzja oznacza nie tylko, że kraśniczanim zostanie posłem, ale uruchomi kolejne zmiany personalne. Stawiarski będzie musiał bowiem zrezygnować zarówno z mandatu radnego Sejmiku, jak i z funkcji wiceburmistrza Kraśnika. Do Sejmiku trafi za niego mieszkaniec gminy Urzędów, wiceprzewodniczący Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Tomasz Solis.

Kto natomiast zostanie wiceburmistrzem? Na giełdzie nazwisk wymieniane są dwie osoby: Jacek Dubiel, który wiceburmistrzem Kraśnika był już na początku minionej kadencji, oraz były radny miejski Jerzy Misiak, który teraz ma objąć mandat radnego powiatowego w miejsce burmistrza Mirosława Włodarczyka.