Wigilijne spotkanie LGD Ziemi Kraśnickiej za nami. Liderem Roku Wiesława Czapla FOTO

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:24149 left} Tradycyjnie już przed Świętami Bożego Narodzenia spotykają się członkowie i sympatycy stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej. Tegoroczne miało miejsce wczoraj, 15 grudnia, w Urzędowie. Spotkania te są okazją nie tylko do złożenia sobie życzeń i wspólnego kolędowania, ale także podsumowania pracy stowarzyszenia w minionym roku i rozstrzygnięcia konkursów, m.in. na lokalnego lidera.

 

W tegorocznym spotkaniu wigilijnym udział wzięło około 400 osób, więc mury urzędowskiego GOK-u, gdzie je zorganizowano, pękały w szwach. Gości, wśród których znaleźli się między innymi radny wojewódzki Marek Kos, starosta Andrzej Maj, wójtowie gmin z terenu powiatu, przywitała prezes stowarzyszenia Wioletta Wilkos. Jak zaznaczyliśmy na wstępie spotkanie, oprócz złożenia życzeń i wspólnego kolędowania, było okazją do nagrodzenia laureatów konkursów organizowanych pod koniec roku przez LGD.{datsopic:24111 right}

Tytuł Lidera Roku, przyznawany za wieloletnią aktywność w swoim środowisku lokalnym, która wykracza również poza jej granice, trafił tym razem do Wiesławy Czapli z gminy Urzędów. Pani Wiesława to między innymi współzałożycielka Stowarzyszenia Gminnej Rady Kobiet, wieloletnia przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Moniakach. Drugą nagrodę przyznano Małgorzacie Jamróz, dyrektor Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku, a trzecie Sławomirowi Rachwałowi, mieszkańcowi gminy Wilkołaz, aktywnie działającemu między innymi w Klubie Sportowym Unia Wilkołaz.

 


Przeczytaj też:

{datsopic:24156 left}PIK-nik Edukacyjny ?Stop Pijanym Kierowcom? za nami FOTO 

Kraśnik. Festiwal Kulinariów i Sztuki Ludowej za nami FOTO 

Trzydnik Duży. Dobra zabawa podczas Festynu Sołeckiego FOTO 

Agnieszka Lidia Płatek lokalnym liderem 2013 w konkursie Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej Foto 


 

Wręczono również nagrody w konkursie wiedzy pt. "Znam swój mały świat", dotyczącym lokalnej grupie działania i obszaru który ona obejmuje, skierowanym do gimnazjalistów z terenu LGD. W tym roku przystąpiło do niego 15 uczniów. Główną nagrodę zdobyła Patrycja Zgardzińska z Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej (opiekun Anna Margiel), a kolejne Patrycja Łojek i Kamila Rostek (obie z Gimnazjum im. Batalionów Chłopskich w Dzierzkowicach Terpentynie, opiekun Anna Kilian). Do ZS w Wólce Gościeradowskiej trafił również puchar za to, że jej uczniowie zdobyli najwięcej punktów w konkursie.{datsopic:24175 right}

Spotkanie swoimi występami uświetniły zespoły i artyści z terenu powiatu kraśnickiego. Zaprezentowały się m.in. Parafialna Orkiestra Dęta z Szastarki, Kapela Folkowa "Kalina Folk" z Polichny, zespół kabaretowo-śpiewaczy OCH Baby, Paulina Gnat oraz zespół Dwie + Jeden. Z obrzędem "Wigilijo Blinosko" wystąpił natomiast zespół Blinowianki.

 

Zdjęcia ze spotkania wigilijnego LGD można obejrzeć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do tekstu.

A na naszym facebookowym profilu do obejrzenia krótki filik z występu Kabeli Folkowej Kalina Folk.